کد خبر: 1026688 A

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اعلام کرد:

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان مازندران جریان‌ های شمالی از بعدازظهر چهارشنبه دراستان تقویت می ‌شود و شاهد وزش باد شدید، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات و دامنه‌ ها و مه گرفتگی در جاده‌های کوهستانی خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه آسمان استان از صبح امروز تا بعدازظهر نیمه ابری و ابری است، گفت: بارش پراکنده باران از بعدازظهر در مناطق غربی استان آغاز می ‌شود و تا بعدازظهر فردا روند کاهشی دما ادامه دارد.

وی افزود: جریان‌ های شمالی از بعدازظهر چهارشنبه دراستان تقویت می ‌شود و شاهد وزش باد شدید، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات و دامنه‌ ها و مه گرفتگی در جاده‌های کوهستانی خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران با اشاره به کاهش محسوس دما از صبح پنج شنبه در استان گفت: احتمال بارش برف از بعدازظهر پنج شنبه تا صبح جمعه در مناطق جلگه‌ای پیش بینی می‌ شود.

 اسدی ادامه داد: در این مدت آبگرفتگی معابر، مه گرفتگی، کاهش دید، اختلال در تردد، لغزندگی و یخ زدگی در جاده‌های کوهستانی دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه کشاورزان و باغداران تابعدازظهر امروز به برداشت مرکبات اقدام کنند. گفت: این سامانه سرد بارشی از صبح جمعه به تدریج از استان خارج می‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: دریای خزر امروز و فردا مواج است.

 

بارش برف جاده وزش باد هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر