کد خبر: 1025417 A

با حضور وزیر اقتصاد صورت گرفت؛

وزیر امور اقتصاد و دارایی امروز شنبه در سفر به بهشهر از واحدهای تولیدی بهپاک این شهرستان بازدید کرد و استارت ایجاد کارخانه خوراک دام و طیور در بهپاک بهشهر با حضور وزیر اقتصاد و دارایی زده شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، فرهاد دژپسند ، امروز شنبه در بازدید از شرکت بهپاک و واحدهای مختلف این واحد صنعتی خواهان توسعه بیشتر واحدهای تولیدی شد.

وزیر اقتصاد در حاشیه این مراسم که با هدف بررسی مشکلات و رفع موانع شرکت بهپاک بهشهر در محل این کارخانه در بهشهر برگزار شد؛ اظهار کرد: با توجه به نرخ بالای بیکاری  در بهشهر، بهپاک بهشهر به عنوان یک شرکت خوش برند در عرصه تولید با قدمت 50 ساله می تواند پشتوانه مهم و محکمی برای اشتغال زایی و رونق و جهش تولید باشد.

وی افزود: احداث کارخانه تصفیه روغن و تولید روغن خوراکی به همت شرکت بهپاک گام بزرگی است که علاوه بر اشتغال زایی، موجب تولید درون زا و پایداری در این بخش می شود.

دژپسند با اعلام اینکه احداث کارخانه تصفیه روغن و تولید روغن خوراکی به همت شرکت بهپاک در 15 بهمن امسال آغاز می شود؛ خاطر نشان کرد: با استارت شروع به کار تصفیه روغن خوراکی بهپاک در شهرک صنعتی بهشهر با اعتبار 6 هزار میلیارد ریالی انتظار است تا پایان 1400 این مجموعه به بهره برداری برسد و برای 200 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شود.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: شرکت های دانش بنیان مورد حمایت ویژه صندوق بازنشستگان بانک هاست و انتطار است که اگر طرح و ایده خاصی در حوزه شرکت های دانش بنیان در منطقه وجود دارد در این راستا با همکاری این صندوق وارد حوزه کاری شده و برای منطقه اشتغال پایدار ایجاد شود.

دژپسند گفت: طرح های دارای توجیه اقتصادی مورد حمایت ویژه است و در این بخش صندوق بازنشستگان بانک ها تلاش دارد تا با ایجاد تفاهم نامه در ان بخش اشتغال و توسعه پایدار ایجاد کند.

وی افزود: بهپاک در یک زنجیره مواد غذایی مهم قرار داشته و نقش مهمی دارد و انتظار است تا با توسعه حلقه‌های زنجیره تولید نقش موثرتری ایفا کرده و تولیدات بهتری به مردم ارائه کند تا نهایت ارزش افزوده فرایند تولید ایجاد شود.

وزیر اقتصاد افزود: بهپاک دارای قدمت 50 ساله است و نباید اجازه دهیم دچار چالش شود و در سال جاری اقتضای آن این است که با توسعه سرمایه گذاری برای جهش تولید گام برداریم که با این سرمایه گذاری بخش قابل توجهی از واردات کاهش می یابد که می تواند ما را از واردات بی نیاز می کند و برنامه ما در کشور حمایت از فعالیت های سرمایه گذاری و رونق و جهش تولید است.

 دژپسند گفت: تلاش برای توسعه پایدار و ایجاد  اشتغال و کاهش دغدغه های تولید از برنامه های مهمی است که در دستور کار است.

وی اظهار کرد: استان مازندران سالیان سال از توسعه واحدهای صنعتی محروم بوده است و اکنونساهد رشد واحدهای صنعتی امیدوارکننده و با ظرفیت مناسب در این ستان سرسبز هستیم.

و ی خاطر نشان کرد: در بازدید از شرکت بهپاک بهشهر در راستای تکمیل زنجیره تولید این شرکت تبادل نظر شد و مقرر شد تا با تویعه واحدهلی تولید در بخش تولید و اشتغال و توسعه پایدار تلاش شود.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه برند بهپاک و سویا سبحان یک برند ملی است، خواهان  فراهم کردن زمینه برای ایجاد صنایع پاک  و اثرگذار شد.

احداث کارخانه تصفیه روغن و تولید روغن خوراکی به همت شرکت بهپاک در 15 بهمن امسال در شهرک صنعتی بهشهر شروع می شود و تا پایان 1400 به بهره برداری می‌رسد و برای 200 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

همچنین استارت شروع کار کارخانه خوراک دام و طیور از اعتبارات داخلی بهپاک هم امروز با حضور وزیر اقتصاد و دارایی در بهپاک بهشهر زده شد و مقرر شد تا پایان شهریور 1400 این مجموعه که برای 80 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می کند؛ به بهره برداری برسد.

تفاهم نامه برای سرمایه گذاری احداث کارخانه تصفیه روغن و تولید روغن خوراکی به همت شرکت بهپاک بهشهر با موسسه بازنشستگی کارکنان بانک ها منعقدشد که حدود 60 درصد سرمایه این طرح را این موسسه تقبل کرده و مابقی از منابع داخلی بهپاک پرداخت می شود. 

 

 

اشتغال اقتصاد خوراک مشکلات بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر