کد خبر: 1024541 A

آخرین وضعیت کرونا در مازندران؛

در حال حاضر یک هزار و ۴۱۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی بابل و مازندران بستری هستند که که ۲۳۶ نفر از این تعداد جدید و مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،به گفته سعید نمکی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی استان مازندران در حال حاضر تنها استانی است که بیشترین درگیری و البته مرگ و میر را در پیک سوم کرونا در کشور را دارد.

از طرفی آمارها نشان می‌دهد که از آغاز اعمال محدودیت مقابله با شیوع کرونا در کشور یعنی یکم آذرماه تا ۲۲ دی ماه امسال ۶۰ هزار خودرو برگشت و ۲۳هزار و ۷۰۰ خودرو جریمه شدند.

اما همچنان  در روزهای پایانی ایام هفته  شاهد افزایش حجم ترافیک در محورهای شمال هستیم و به نظر می رسد به‌رغم تمامی هشدارها و محدودیت های تردد باز هم این رفت و آمدها از استان های مجاور تمامی ندارد.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۰۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

او افزود: طی همین مدت تعداد  ۱۹۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون یک‌هزار و ۲۰۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۳۵ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۱۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ بیمار جدید بستری و ۳۴ بیمار هم  ترخیص شدند.

او گفت: ۳۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،در حال حاضر یک هزار و ۴۱۶ بیمار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی بابل و مازندران بستری هستند که که ۲۳۶ نفر از این تعداد جدید و مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

طبق آمار وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در شبانه روز گذشته ۲۱ نفر در این استان مازندران به‌دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند و حال جسمانی ۲۷۱ نفر وخیم گزارش شده و با علائم تنفسی حاد در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

 

 

 

بیمارستان پوشش دانشگاه های علوم پزشکی دی ماه مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر