کد خبر: 1023659 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران تاکید کرد:

مهدی رازجویان گفت:افت فشار گاز باعث قطع برق‌رسانی می‌شود لذا صرفه‌جویی مصرف برق و گاز، ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،مهدی رازجویان در جلسه ویدئو کنفرانسی با فرمانداران مازندران با بیان اینکه سوخت اصلی نیروگاه‌های تولید برق، سوخت گاز می‌باشد، افزود: افت فشار گاز باعث قطع برق‌رسانی می‌شود لذا صرفه‌جویی مصرف برق و گاز، ضروری است.

رازجویان با بیان اینکه بار روانی ابتلا به کرونا باعث افزایش مصرف گاز شده است، تصریح کرد: قطع گاز و برق باعث آسیب جدی به مراکز صنعتی و تولیدی می‌شود.

رازجویان با بیان اینکه حدود ۴۸ درصد از مصارف برق و حدود ۷۵ درصد از مصارف گاز در استان مربوط به مصرف خانگی است، افزود: کمبود گاز، باعث عدم تولید برق کافی و در نهایت اختلال آبرسانی به منازل و ایجاد نارضایتی را در پی خواهد داشت.

رازجویان خطاب به فرمانداران و شهرداران افزود: روشنایی سطح شهر و بیلبورد‌ها در زمانی که تردد شبانه ممنوع است، مدیریت شود و به حداقل برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران همچنین ضمن دعوت دستگاه‌های اجرایی به صرفه‌جویی مصرف انرژی، ادامه داد: اهمیت موضوع کمبود انرژی توسط صداوسیما و اصحاب رسانه به مردم منعکس شود تا با یک همراهی و همکاری همه‌جانبه از این بحران عبور کنیم. 

رازجویان افزود: در فصل زمستان، افزایش فشار گاز ارسالی به استان مازندران ضروری است.

رازجویان تصریح کرد: مازندران به دلیل شرایط خاص شیوع کرونا نیازمند توجه بیشتر است لذا شایسته نیست به دلیل کمبود گاز و قطع برق و آب ، برای مردم و مراکز درمانی مشکلی ایجاد شود.

 

برق صرفه جویی صرفه جویی در مصرف گاز برق رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر