کد خبر: 1023572 A

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران:

قاسمی طوسی با بیان اینکه نقش زنان در دوران انقلاب و دفاع مقدس و پس از آن بسیار پررنگ و حائز اهمیت است اما کمتر شاهد معرفی این حماسه ها هستیم، گفت: بنا داریم در بهمن ماه سال جاری با برگزاری کنگره بانوان شهیده و جانباز ایثارگری های این زنان را به جامعه معرفی کنیم.

سمیه قاسمی طوسی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، به نقش بی بدیل پزشکان و پرستاران در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اگر چه سال های متمادی از دفاع مقدس گذشته است اما نقش پرستاران و پرشکان در نبرد حق علیه باطل ستودنی بود و در این بین زنانی بودند که در نقش پرستار دوشادوش مردان،برای حفظ خاک وطن به رزمندگان در قسمت های مختلف جبهه کمک کرده و فعالیت داشتند.

وی افزود: حتی زنانی هم به دلیل سکونت در مناطق جنگی نقشه راه را برای رزمندگان ترسیم  و موقعیت مکانی منطقه را برای فرماندهان تشریح می کردند همانانی که شکوهی پرغرور را در تاریخ جنگ به رخ دشمنان کشاندند و ثابت کردند برای دفاع از خاک میهن، مرد و زن پیرو و تابع یک آرمان و مکتب هستند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت:

آنچه که از حقیقت جنگ قابل بازگویی است اینکه زنان در کنار مردان ایستادگی و پایمردی کردند و این جزء زیبایی جنگ است و سال ها از آن دوران  جنگ و حوادث ناخوشایند می گذرد اما کمتر به این موضوعات  و اتفاقات آن زمان و کسانی که روح جنگ و اتفاقات آن را از نزدیک مشاهده و لمس کردند صحبت شده است.

طوسی ادامه داد: برگزاری کنگره ها برای گرامیداشت این افراد هم تجدید قوا برای برگزارکنندکان و هم انتقال ارزش ها به نسلی است که جنگ را ندیده و درک نکرده اند.

وی از برگزاری کنگره زنان شهید در بهمن ماه سالجاری خبر داد و افزود: برگزاری این کنگره ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدای زن، الگوسازی و معرفی ایثارگری آنان می تواند به عنوان الگو و نماد هویت کسانی باشد فرزندان این سرزمین محسوب می شوند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: هم اکنون نیز کادردرمانی به ویژه پرستاران همانند رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس وارد جبهه سلامت شدند و محبوبیت خود را برای خدمت رسانی به مردم به مرحله مضاعف رساندند و چه بسا شمار زیادی جانشان را برای سلامت هم وطنان خود از دست داده و به فیض شهادت نائل شدند.

طوسی افزود: وظفیه ماست از این انسان های فداکار و دلسوز که با عمل انسانی خود، از بیماران در مراحل دشوار مواظبت و مراقبت می‌کنند، به عنوان احترام به یک ارزش انسانی والا، قدردانی کنیم.

 

انقلاب جامعه خانواده دفاع مقدس زنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر