کد خبر: 1022596 A

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری خبر داد:

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت:منطقه ساری با مصرف 7/51 درصد سی ان جی در ماه گذشته که با رشد 3/19 درصد نسبت به ماه قبل بیشترین سهم مصرف سوخت پاک را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنار ایلنا،سبحان رجب پور مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری با بیان اینکه گاز طبیعی در کاهش آلودگی محیط زیست تاثیر فراوانی دارد، بیان کرد:با ساماندهی مصرف بی رویه سوخت فسیلی و استقبال مردم از گاز سی ان جی ، میزان استفاده از سوخت مایع در استان کاهش یافته و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری در سبد سوخت کشور با مصرف 4/61 درصد سی ان جی در آذر ماه بیشترین سهم را در کل کشور دارد.

وی افزود:با مصرف این مقدار سوخت سی ان جی این شرکت در توسعه سوخت پاک پیشرفت خوبی داشته است.

سبحان رجب پور با اشاره به اینکه باید در فرهنگ سازی استفاده از سوخت پاک تلاش کرد، بیان داشت:در بین مناطق 37 گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منطقه ساری با مقدار 7/51 درصد مصرف سوخت سی ان جی و با رشد 3/19 درصدی رتبه اول نسبت به ماه قبل کشور را دارا است.

وی ادامه داد : شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری رتبه نخست در میزان رشد کارکرد کمپرسور را نیز مقدار 4/55 درصد را از آن خود کرده و این نشان از افزایش تقاضا در این منطقه برای سوخت سی ان جی بوده و بیانگر آن است تجهیزات سی ان جی با درصد بالایی فعال بوده و قابلیت افزایش ظرفیت و ایجاد تجهیزات جدید را دارد.

سبحان رجب پور فوائد جایگزین کردن گاز سی ان جی در خودروها را برشمرد و عنوان کرد:منطقه ساری در آبان ماه سال جاری شاهد رشد مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل و ماه قبل بوده، بخصوص در سبد سوخت جایگزین کشور سهم بسزایی دارد و این موید تلاشهای همکاران این منطقه برای ترویج و تشویق مصرف کنندگان برای روی آوردن به سوخت جایگزین سی ان جی می باشد.

سبحان رجب پور اظهار کرد:آمار مصرف سی ان جی در این مدت نشان میدهد که تمایل به استفاده از این فرآورده در بین مردم افزایش یافته است که علاوه بر صرفه اقتصادی خانوار از ذخایر ملی و محیط زیست صیانت می شود.

رجب پور با اشاره به اینکه 91 باب جایگاه عرضه گاز طبیعی سی ان جی در منطقه ساری وجود دارند، اظهار کرد:در بررسی 8 ماهه گذشته منطقه ساری در بین مناطق 37 گانه حائیز رتبه برتر شده که از اهمیت ویژه ای در کشور برخوردار است.

 

ایران رشد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فرهنگ سازی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر