کد خبر: 1022060 A

معاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

عیسی منصوری گفت:یکی از برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید تقویت و ایجاد بسترهای مناسب اقتصادی و اشتغالزایی در روستاها بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،عیسی منصوری،معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال زایی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی،در حاشیه بازدید از طرح های گلخانه ای روستای خرماکلای قائم شهر با اشاره به اهمیت و حمایت از اشتغال و اقتصاد روستایی در کشور گفت:متاسفانه قبل از انقلاب سیاست بر مبنای حمایت از شهری شدن و صنعتی شدن کارخانه ای بود و اهمیتی به مناطق روستایی وجود نداشت.

وی  افزود: طبق نظر داوران بین المللی و آمارهای موجود بعد از پیروزی انقلاب یکی از برنامه های اصلی در کشور بحث حمایت زیرساخت های روستایی و بحث عمران و آبادی روستاها بوده است.

منصوری با بیان اینکه عمران و آبادانی در روستا موجب شده که در چند دهه گذشته بحث زیر ساخت های اقتصادی و اشتغال روستایی منسوخ  بماند،گفت:یکی از برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید تقویت و ایجاد بسترهای مناسب اقتصادی و اشتغالزایی در روستاها بوده است.

معاون‌وزیر کار ادامه داد:حمایت از اقتصاد روستایی موجب می شود تا علی رغم اشتغالزایی برای بومی های منطقه جمعیت روستایی هم افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،روستای خرماکلای شهرستان قائم شهر با جمعیتی در حدود 1200 نفر و 340 خانوار  در دو سال اخیر با حمایت دولت و با پیگیری های استانداری مازندران، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه های تخصصی در قالب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی و از طریق سامانه کارا، نسبت به ساخت بیش از 250 واحد گلخانه لیمو ترش، گل و گیاه، سبزی و صیفی اقدام نموده و اکنون شاهد بهره برداری گلخانه‌ها، تولید و صادرات محصولات این گلخانه ها هستیم که این اقدام بزرگ دولت و مردم باعث ایجاد اشتغال پایدار در این روستا شده است.

 

انقلاب دولت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی سیاست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر