کد خبر: 1019021 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران از مردم خواست تصور نکنند که شرایط مثل گذشته است و در برخورد با خود و خانواده، پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها را سخت‌گیرانه‌تر رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد حسین زادگان در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان بابیان این‌که در ماه گذشته؛ قریب به اتفاق استان‌های کشور درگیر موج و پیک سوم شدند، افزود: بر این اساس، ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های ویژه‌ای را در قالب طرح جامع مدیریت هوشمند اعمال نمود که پس از چند هفته آمار این استان‌ها روند کاهشی پیدا کرد.

استاندار مازندران با اشاره به این‌که مازندران به خاطر مساعدت و همراهی خوب مردم، بازار و اصناف و تشدید پروتکل‌های بهداشتی در زمان درگیری غالب استان‌های کشور، وارد پیک سوم نشد، اظهار داشت: متأسفانه به خاطر عادی انگاری، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تجمعات در اشکال مختلف اکنون روند شیوع کرونا در استان افزایشی شده است و اگر رعایت نکنیم به سمت پیک سوم می‌رود.

حسین زادگان بابیان این‌که اکنون درگیری مردم عزیز ما به ویروس کرونا به نحوی خانوادگی و دورهمی شده است، گفت: تمام دستورالعمل‌ها را به فرمانداران ابلاغ کردیم و مجموعه دست‌اندرکاران ستاد تلاش داریم تا به مردم عزیز اعلام کنیم که نگران عدم رعایت الزامات بهداشتی هستیم.

وی افزود: از مردم انتظار داریم؛ تصور نکنند که شرایط مثل گذشته است و در برخورد با خود و خانواده؛ در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها، سخت‌گیرانه‌تر عمل کنند.

استاندار بابیان این‌که باید صیانت از گروه‌های پرخطر، نظیر افرادی که بالای 65 سال سن دارند و افراد دیگری که گرفتار بیماری‌های زمینه‌ای هستند را جدی بگیریم، ابراز نمود: قرنطینه کردن افراد آلوده به ویروس و افراد مرتبط با آن‌ها از دیگر موضوعات جدی است.

حسین زادگان با اشاره به این‌که مردم ما باید از ورود به هرگونه جمع و ارتباطات غیرضروری پرهیز کنند، گفت: متأسفانه در برخی موارد شاهد قانون گریزی‌هایی هستیم که حتماً با آن‌ها برخورد می‌شود.

مقام عالی دولت در مازندران افزود: امیدواریم چنان گذشته در سایه همدلی و ید واحده با اطلاع‌رسانی درست و رعایت الزامات بهداشتی در چارچوب طرح مدیریت هوشمند از این مرحله عبور نماییم.

استاندار مازندران از اصناف و بازاریان به خاطر صبوری، تحمل و همراهی بالا قدردانی کرد و اظهار داشت: هرگونه عدم رعایت پروتکل‌ها منجر به درگیری و شیوع کرونا و آسیب به اقتصاد استان به ویژه بازاریان عزیز می‌شود و انتظار داریم مردم بزرگوار ما تصور نکنند چون مازندران برخلاف استان‌های دیگر دو ماه درگیر موج نشد، همچنان با عادی انگاری و عدم رعایت الزامات می‌تواند از آسیب مصون بماند.

وی با اشاره به این‌که بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی پیشین؛ تعداد کارکنان ادارات شهرهای قرمز و نارنجی کاهش می‌یابد، گفت: امتحانات در تمامی مقاطع تحصیلی به جز موارد کاملاً ضروری آن‌ها با رعایت دقیق قانون و الزامات، مجازی برگزار می‌شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا مازندران، بابیان این‌که برگزاری هرگونه اجتماعات و مراسم تحت هر عنوان که می‌تواند موجب اجتماع و درگیری شود ممنوع است، عنوان داشت: تمام دستگاه‌های اجرایی و همه نهادهای قوای مختلف در استان مشمول دستورالعمل و مصوبات ستاد ملی و استانی هستند.

 

اقتصاد خانواده دولت قانون ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر