کد خبر: 1016586 A

مدیرکل شیلات مازندران:

مدیرکل شیلات مازندران گفت: بندر صیادی شهرستان بابلسر به عنوان نخستین بندر شیلاتی استان، امروز به بخش خصوصی واگذار شد.

به گزارش خبرنگار  ایلنا ، حسن اسحاقی در آیین واگذاری بندر صیادی بابلسر در تشریح این موضوع گفت: واگذاری این بندر بر اساس اصل 43 " قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت " انجام و اتحادیه صیادان کیلکا مازندران، مدیریت بهره برداری آن را بر عهده گرفت.

وی افزود: در راستای تحقق قانون تنظیم مقررات مالی دولت، 2 پست اسکله 120 متری و یک اسکله 30 متری مصارف انسانی به اتحادیه کلیکاداران مازندران واگذار و از این پس خصوصی مدیریت می‌شود.

مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه واگذاری بخشی از بندر صیادی بابلسر بر اساس قانون یک ساله انجام شده است، گفت: با مدیریت درست و ه بهره برداری مناسب اتحادیه، شاهد واگذاری کامل و دائمی آن به بخش خصوصی باشیم.

وی به طرح توسعه این بندر صیادی اشاره کرد و گفت: هم اکنون عملیات ساخت یک پست اسکله 200 متری در ساحل شهرستان بابلسر برای صیادی در دست اقدام بوده و قرار است، این قسمت هم به بخش خصوصی واگذار شود.

اسحاقی افزود بندر صیادی بابلسر هنوز کامل به بهره برداری نرسیده و امیدواریم واگذاری آن مقدمه‌ای برای خصوصی سپاری کامل بندر بر اساس ماده 88 قانون مقررات مالی دولت باشد.

وی ادامه داد : در حال حاضر توسعه فاز دوم بندرصیادی 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می‌شود با تکمیل آن، صید کلیکا به بیش از دو برابر افزایش یابد.

مدیرکل شیلات مازندران یکی از مزیت‌های واگذاری بندر به بخش خصوصی و اتحادیه‌های تعاونی صیادی را افزایش درآمد و بازگشت سود حاصله از ماهیگیری به صیادان برشمرد.

قلی پور رئیس اتحادیه صیادان کیلکا مازندران گفت: اتحادیه کیلکا مازندران در زمینه های ایران گردی، جهان گردی و همچنین در زمینه پایانه صادراتی انواع آبزیان برنامه و طرح در آینده نه چندان دور دارد.

بندر صیادی بابلسر 37 فروند شناور کلیکا دارد و بیش از 1000 نفر بیش از 15 هزار تن کیلکا صید می کنند.

 

ایران بخش خصوصی درآمد دولت بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر