کد خبر: 1016405 A

آخرین وضعیت کرونا در مازندران؛

در حال حاضر یک هزار و ۱۸۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند که ۲۴۶ بیمار جدید و مربوط به شبانه روز گذشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران  اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۱۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

او افزود: طی همین مدت تعداد ۱۷۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۹۹۳ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۰۵ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی با اشاره به نگرانی از ورود مازندران به پیک سوم کرونا، خاطرنشان کرد: به دلیل تفاوت روند همه گیری ویروس کرونا در کشور و اینکه مازندران پیک سوم نداشته و با روند ملایم افزایشی ابتلا به کرونا در استان روبرو هستیم.

او یادآور شد:  تلاش می‌کنیم تا با جلوگیری همه عوامل دخیل در شیوع بیماری، در مازندران پیک سوم اتفاق نیافتد.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۹۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶ بیمار جدید بستری و ۳۶ بیمار هم  ترخیص شدند.

او گفت: ۳۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایلنا،در حال حاضر یک هزار و ۱۸۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند که ۲۴۶ بیمار جدید و مربوط به شبانه روز گذشته است.

 

 

بیمارستان پوشش دانشگاه های علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر