کد خبر: 1014111 A

بازرس ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی:

کریم یاوری گفت:وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به عنوان مجری قانون کار همواره حمایت خود را از کار،تولید و حفظ حیات بنگاه های اقتصادی ،تثبیت و توسعه اشتغال را داشته و خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا،کریم یاوری مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران به میزبانی بانک رفاه کارگران با اشاره به وظایف کار گروه های تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون ها و تشکلات کارگری گفت:تشکیل جلسات تسهیل و رفع موانع تولید با حضور تشکلات و کمیسیون های کارگری و کار گروه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به همراه هم افزاری و تبادل اطلاعات نقش بسزایی را در رفع مشکلات تولیدی و گره گشایی مشکلات بنگاه های تولیدی خواهد داشت.

یاوری گفت:حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی در مرحله اول به عهده کارفرمایان و مالکان و سهامداران بنگاه های تولیدی و در مرحله بعدی برعهده دستگاه ها و سازمان های صادر کننده مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری و بانک هایی است که با پرداخت تسهیلات در ایجاد یک واحد تولیدی مشارکت دارند،می باشد.

وی که به منظور بررسی مشکلات و بنگاه های اقتصادی و کارگران استان به مازندران سفر کرده است،افزود:وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز به جهت صیانت از نیروی کار و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها و تثبیت اشتغال و پایداری تولید برای رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار حضور فعال و موثری در کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون های کارگری در استان ها دارد.

مشاور و بازرس ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:جامعه کار و تولید متشکل از کارگران پرتلاش و زحمت کش و کارفرمایان و کارآفرینان و مالکان و سهامداران بنگاه های اقتصادی در خط مقدم سنگر کار و تولید استحقاق هر نوع همراهی و همکاری را دارند.

یاوری افزود:وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به عنوان مجری قانون کار همواره حمایت خود را از کار،تولید و حفظ حیات بنگاه های اقتصادی ،تثبیت و توسعه اشتغال را داشته و خواهد داشت.

وی عمده ترین مشکلات بنگاه های اقتصادی را تحریم های ظالمانه دانست و گفت:تحریم های ناجوانمردانه موجب شده تا بسیاری از تولیدکنندگان در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه شوند.

تصویب ۵۸۵ مصوبه در ۱۰۶ جلسه شورای هماهنگی تعاون

کامران اصغری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: از ابتدای تاسیس شورای هماهنگی تعاون در استان تاکنون ۱۰۶ جلسه و ۵۸۵ مصوبه داشتیم.

وی تصریح کرد: ۹۸ درصد مصوبات شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اجرایی شده است.

اصغری با اشاره به اینکه جلسات شورای هماهنگی تعاون هرماه منظم و مستمر برگزار شده است، تصریح کرد: دستور کار جلسات مشخص شده و با برنامه انجام می شود.

این مقام مسئول با اعلام اینکه جلسات شورای هماهنگی در شهرستان ها مرتبط برگزار می شود، افزود: به دنبال برگزاری کیفی این جلسات هستیم تا هماهنگی بیشتری بین دستگاه ها ایجاد شود.

 

اشتغال جامعه قانون کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر