کد خبر: 1005594 A

آخرین وضعیت کرونا در مازندران؛

در شبانه روز گذشته ۱۷۰ بیمار کرونایی جدید در مراکز درمانی مازندران بستری شدند و به این ترتیب جمع بستری های کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی بابل و مازندران به ۹۱۳نفر رسید و حال جسمانی ۱۹۳ نفر وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۴۷ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۱۳۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۷۵۱ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۵۲ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: حضور ناقلان ویروس کرونا در جمع‌های خانوادگی و تردد آنان در اماکن عمومی، رعایت نکردن فاصله فیزیکی، عدم رعایت اصول بهداشتی و نداشتن تهویه استاندارد در محیط‌های مختلف از مهم‌ترین دلایل همه‌گیری بیماری کرونا و افزایش مبتلایان کووید۱۹ است.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید بستری و ۳۵ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایلنا،در شبانه روز گذشته ۱۷۰ بیمار کرونایی جدید در مراکز درمانی مازندران بستری شدند و به این ترتیب جمع بستری های کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی بابل و مازندران به ۹۱۳نفر رسید و حال جسمانی ۱۹۳ نفر وخیم گزارش شده است.

 

 

 

 

استاندارد بیمارستان پوشش دانشگاه های علوم پزشکی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر