کد خبر: 1003949 A

آخرین وضعیت کرونا در مازندران؛

در حال حاضر ۸۶۹ بیمار کرونایی در مراکز درمانی تحت پوشش مراکز درمانی و بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی بابل و مازندران بستری هستند که از این تعداد ۱۶۲ بیمار مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خصوص آخرین .ضعیت کرونا در استان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۱۰۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۶۹۶ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۴۶ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: حضور ناقلان ویروس کرونا در جمع‌های خانوادگی و تردد آنان در اماکن عمومی ، رعایت نکردن فاصله فیزیکی، عدم رعایت اصول بهداشتی و نداشتن تهویه استاندارد در محیط‌های مختلف از مهم‌ترین دلایل همه‌گیری بیماری کرونا و افزایش مبتلایان کووید۱۹ است.

 سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۷۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ بیمار جدید بستری و ۳۲ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایلنا،در حال حاضر ۸۶۹ بیمار کرونایی در مراکز درمانی تحت پوشش مراکز درمانی و بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی بابل و مازندران بستری هستند که از این تعداد ۱۶۲ بیمار مربوط به  ۲۴ ساعت گذشته است.

 

 

 

استاندارد بیمارستان پوشش دانشگاه های علوم پزشکی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر