کد خبر: 1000073 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران طرح محله محور سردار شهید سلیمانی تا تغییر رنگ و کاهش آمارهای شیوع کرونا در شهرستان های مازندران ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران صبح امروز در نشست با خبرنگاران با محوریت تاثیر اعمال محدودیت ها و اجرای طرح محله محور سردار سلیمانی در کنترل بیماری کرونا،گفت:این طرح با همکاری سپاه و دولت در سراسر کشور به منظور مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه مازندران هنوز وارد پیک سوم نشده است،گفت:تلاش ها و حمایت های نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران در بحث تجمعات و مراسمات در ماه های گذشته موجب شد تا امروز مازندران شرایط مطلوب تری نسبت به سایر استان ها داشته باشد.

موسوی در ادامه به تشریح طرح محله محور سردار شهید سلیمانی پرداخت و اظهار کرد: طرح سلیمانی دو بخش دارد که هلال احمر متولی یکی از بخش ها می باشد که درآن میزان شناسایی افراد بیمار گسترش پیدا می کند و مبتلایان غیر از بیماران سرپایی و بستری شناسایی می شوند.

وی افزود: در این طرح شناسایی افرادی که با فرد مبتلا در ارتباط بودند به چند نفر افزایش پیدا می کند و اجازه نمی دهیم بیماری منتقل دهند.

 موسوی  ادامه داد: بیماران که ایزوله و قرنطینه می شوند نیازمند خرید مایحتاج زندگی هستند که در این طرح بسیج ورود پیدا کرده و کمک های لازم را انجام می دهد.

وی بیان کرد: برخی از مبتلایان کارگران روزمزد هستند که اگر یک روز سر کار نروند زندگی آن ها مختل می شوند که بسیج محله محور شروع به حمایت می کنند که این مسئله بعد نظارتی نیز پیدا می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مراکز نگهداری بیمارانی که نیاز به بستری در بیمارستان ها ندارند اشاره کرد و افزود: اگر افرادی که نیاز به بستری ندارند و در خانه نمی توانند قرنطینه باشند یکسری مکان هایی تهیه کنند که این افراد ۱۴ روز را در آن سپری کنند.

وی ادامه داد: در دور اول از نقاهتگاه ها مورد استقبال قرار نگرفتند که یکی از برنامه های ما این است در طرح جدید مراکزی مثل هتل ها که مثل محیط زندگی فرد باشد در نظر گرفته می شود. 

این مقام مسئول در پایان بر رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله جلوگیری از تجمعات،ماسک زدن،شست و شوی کامل دست ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت:با رعایت پروتکل های بهداشتی تا حد زیادی می توان از ابتلای به ویروس کرونا جلوگیری کند.

به گزارش ایلنا،آمارها نشان می دهد که بیش از ۶۰ درصد مبتلایان به کرونا را سالمندان و افرادی با بیماری های مزمن تشکیل داده است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران طرح محله محور سردار شهید سلیمانی تا تغییر رنگ و کاهش آمارهای شیوع کرونا در شهرستان های مازندران ادامه خواهد داشت.

 

دانشگاه علوم پزشکی دولت رئیس دانشگاه علوم پزشکی ماسک استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر