کد خبر: 779535 A

از مربی رشید مظاهری درباره تاثیرات علم بدنسازی در رشته فوتبال سوال کردیم و او اظهارات مهمی را در این خصوص بیان کرد.

به گزارش ایلنا، روزبه جوع عطا مربی بدنساز که در طی دوران کاری اش به صورت اختصاصی به فوتبالیست هایی مثل رشید مظاهری، پیام نیازمند، محمدرضا حسینی، ساسان انصاری و بسیاری از بازیکنان ذوب آهن و سپاهان تمرینات موثر و به روزی را کار کرده اکنون در تبریز به جز رشید مظاهری فوتبالیست های بسیاری را نیز تمرین میدهد. 

با توجه به تجربه این مربی بدنساز از او در رابطه با آسیب دیدگی بازیکنان و راهکارهای پیشنهادی‌اش صحبت می کنیم که او ابتدا از تاثیر بدنسازی روی ورزشکاران علی الخصوص فوتبالیست ها می گوید: بدنسازی نه تنها باعث پیشرفت در عضلات یک فوتبالیست می‌شود بلکه عمر ورزشی یک فوتبالیست را نیز افزایش می دهد به شرط آنکه بدنسازی را فقط یک مکمل ورزشی ندادیم بلکه آن را نیز یک ورزش مجزا بدانیم که می تواند یک نیروی محرک و تاثیرگذار روی ورزش های دیگر شود. 

از جوع عطا می پرسیم اینکه گفته می شود یکی از دلایل اصلی آسیب دیدگی در فوتبال طولانی شدن تمرینات بدنسازی است، آیا واقعیت دارد که او در پاسخ گفت: تمرینات بدنسازی اگر اصولی پیش برود و از برنامه غذایی خوب و مکمل های غذایی اورجینال استفاده شود مطمئنا هیچ آسیبی به ورزشگاه نمی زند . البته هر ورزشکار باید تمرینات بدنی که شامل تمرینات قبل فصل، حین فصل و تمرینات ریکاوری با وزنه هست را به طور منظم و درست انجام دهد تا عضلاتش را به خوبی تقویت کند تا آسیب جدی به بدنش نرسد.

سوال دیگر ما از این مربی بدنساز این است که راهکار شما برای آسیب ندیدن در ورزش حرفه‌ای آن هم فوتبال چیست که او می گوید: تغذیه خوب، استراحت مناسب، تمرینات مستمر و مکمل غذایی؛ تمامی این عوامل می تواند در سالم ماندن بدن یک ورزشکار علی الخصوص فوتبالیست تاثیرگذار باشد.

او در رابطه با آنکه چه عواملی باعث آسیب دیدگی فوتبالیست آن هم از نواحی مشخص می گردد نیز خاطرنشان کرد: نداشتن تغذیه درست و مناسب، نداشتن خواب و استراحت کافی، نداشتن تمرکز ذهنی و روابط جنسی زیاد در طول هفته، نداشتن تمرینات اضافی که باعث می شود مصدومیت بیشتر شود. 

از جوع عطا در پایان می خواهیم اسامی بازیکنانی که زیرنظر او کار می کنند و در طی مدت تمریناتش دچار آسیب نشده اند نام برد که او اسامی فوتبالیست ها را به این ترتیب می آورد: رشید مظاهری، پیام نیازمند، حمید بوحمدان، میلاد فخرالدینی، محمد رضا حسینی، ساسان انصاری، علی گودرزی، مقداد مالکی، زبیر نیک‌نفس، وحید محمدزاده، سعید کریمی، محمد رضا عباسی  و...‌ که خدا را شکر رشید با همین برنامه به جام جهانی رفت و این فصل هم ذوب آهن توسط همین نفرات بهترین عملکرد را داشت.

مربی بدنسازی روزبه جوع عطا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر