کد خبر: 871560 A

رئیس اتاق بازرگانی لرستان:

رئیس اتاق بازرگانی استان لرستان گفت: اتاق بازرگانی مدافع توسعه کشور و سرمایه‌گذاری‌های مشروع است.

به گزارش‌ایلنا از لرستان، حسین سلاح‌ورزی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه که در اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار کرد: اتاق بازرگانی تشکل قانونی و صددرصد خصوصی است که در ایران قدمتی بیش از ۱۳۰ سال دارد.

وی با بیان اینکه قانون اتاق در سال ۶۹ و ۷۳ اصلاح شد و بعداً هم قوانین مختلفی مرتبط با بخش خصوصی از جمله اجرای سیاست‌های اصل ۴۴، قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، قانون رفع موانع تولید و ... آورده شد، ادامه داد: اتاق بازرگانی هرگز در طول حیات خود یک درصد از بودجه دولتی استفاده نکرده است و صرفاً از طریق پرداخت‌های اعضای خود، تأمین مالی می‌کند.

سلاح‌ورزی اضافه کرد: در قانون مجموعه‌ای از فعالیت‌ها برای این نهاد در نظر گرفته شده که می‌تواند به‌عنوان مشاوره سه قوه و از طرفی مدافع بخش خصوصی در ارتباط با دولت، فعالیت کند.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با بیان اینکه اقتصاد در قانون اساسی کشور به سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی تقسیم می‌شود، خاطرنشان کرد: برای بخش تعاون نهادی مشابه اتاق بازرگانی تحت عنوان اتاق تعاون جهت هماهنگی حوزه اصناف و فعالیت‌های خدماتی در سطح خرد وجود دارد.

وی یادآور شد: اعضای اتاق بازرگانی در طول فعالیت خود سعی کرده که از ورود به مسائل سیاسی خودداری کنند و مدافع توسعه کشور و فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های مشروع باشند.

سلاح‌ورزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بر اساس قانون کسی که بخواهد مبادرت به بحث صادرات و واردات کند، حتماً باید دارای کارت بازرگانی باشد و هر شخصی که کسب‌وکاری دارد می‌تواند عضو اتاق شود.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان خاطرنشان کرد: هر چهار سال یکبار در اتاق بازرگانی انتخاباتی برگزار می‌شود که ۱۵ نفر در هر اتاق به‌عنوان هیات نمایندگان انتخاب می‌شوند و از بین آنها پنج نفر به‌عنوان عضو هیات‌رئیسه انتخاب شده و فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در حالیکه که اتاق‌های استان‌های همجوار قدمتی بیش از ۱۰۰ سال دارند، قدمت اتاق بازرگانی لرستان به ۲۵ سال می‌رسد و این در حالی است که در این مدت اقدامات خوبی توسط روسا از جمله دکتر جهانگیری انجام گرفته است.

خبرنگار: مریم شفیعی

سرمایه سرمایه گذاری واردات بخش دولتی تأمین مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر