کد خبر: 867938 A

یادداشت ؛

پارادوکس بیکاری و اشتغال، سالهاست به عنوان کلیدواژه مشترک و اصلی تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در لرستان نمود داشته و دارد.

ایلنا ؛  استان تاریخی و با قدمت ۱۰ هزار ساله لرستان، استانی فقیر و توسعه نیافته است. سال‌ها است که سرنوشت لرستان  با فقر و بیکاری ، عدم توسعه، نداشتن صنعت  وسرمایه‌گذار و... گره خورده است.

قصه غم انگیزه سرزمین مادری مان لرستان، جایی است که سرنوشت جوانان تحصیل کرده و با مدارک تحصیلی بالا، سرباری خانواده ها بوده یا در شهر و دیاری دیگر  به شغل‌های کاذبی چون پادویی در رستوران ها، کارگری و.....  مشغول هستند. 

یا بعضاً با ماشین‌های شوتی برای امرارمعاش خانواده، جان بر کف،پا  در جاده‌های جنوب-شمال گذاشته‌اند، بسیاری از راننده‌های همین ماشین‌های شوتی از خانواده‌های نجیب و با اصالت منطقه هستند که سال های سال با طی کردن مدارج تحصیلی، تنها و تنها از روی ناچاری و بیکاری به این گونه شغل‌های خطرآفرین و غیرقانونی روی آورده‌اند.اما با همه اینها هیچ مسئولی به غیر از دوران خاصی از    زمان مانند انتخابات  در تکاپوی حل مشکلات مردمان این مرز و بوم نیست.

پارادوکس بیکاری و اشتغال، سالهاست کلیدواژه مشترک و اصلی تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در لرستان نمود داشته و دارد و هم اکنون نیز همه کاندیداهای مجلس در لرستان از این کلیدواژه استفاده کرده و ایجاد اشتغال را از برنامه‌های اصلی خود قلمداد کرده و آن را فریاد می‌زنند.

این یعنی همه ما، از تمام اقشار مختلف جامعه به این درک مشترک پی‌برده‌ایم که عبور از عقب افتادگی لرستان از قافله استان‌های برخوردار، ایجاد فرصت‌های مختلف و متنوع شغلی، توجه ویژه به صنعت و صنایع مرتبط با حوزه کشاورزی و دامپروری بوده و هست، اما این سئوال پیش می‌آید که کاندیداهای محترم بر اساس کدام منطق و توانایی خود دم از رفع بیکاری زده و می زنند؟

کاندیداهای نمایندگی مجلس  بدانند، مردم و خصوصا قشر جوان لرستان تنها نردبان سیاسی کاری‌های ما نیستند. آنها شغل و البته امنیت می خواهند و برای امرار معاش خانواده به اشتغال پایدار نیاز دارند، جوانانی که سرشار از آگاهی، خودباوری و خداباوری بوده، اما متاسفانه بیکاری باعث افسردگی یا سرخوردگی بسیاری از آنان شده است.

 اگر این جوانان به دنبال شغل‌های غیرقانونی و خطرآفرین می‌روند،   صد البته که شما مسئول هستید، بایستی جوابگو باشید، زیرا شما که  بر کرسی‌های مدیریتی تکیه زده و علاقمند به نشستن بر روی صندلی مجلس و  قانونگذاری هستید  پیش از همه باید بدانید که این مردم هستند که پشتوانه شما بود‌ه و یا احیانا خواهند بود.

پس بجاست  نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان تا جای ممکن از شعار ایجاد اشتغال و رفع بیکاری و .... که در توان شان نیست، پرهیز کرده و  در سخنان‌شان از این گونه شعارها استفاده نکنند.حنایی که دیگر رنگی ندارد. 

حسام شفیعی / خبرنگار لرستان

 

نویسنده: حسام شفیعی

اشتغال بیکاری تبلیغات کشاورزی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر