کد خبر: 860605 A

مرادیان خبر داد:

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: در ۹ ماهه امسال ۱۵۹ شیء تاریخی از قاچاقچیان اشیاء تاریخی کشف و ضبط شد.

به گزارش ایلنا از لرستان، سرهنگ مرادیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمار کشفیات اشیاء تاریخی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۳۶ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: در ۹ ماهه سال گذشته ۱۵۹ قلم شیء تاریخی از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است.

وی به کشف ۴۵ مورد بدلیجات تاریخی در ۹ ماهه امسال اشاره و تصریح کرد: این آمار در سال گذشته ۷ هزار و ۳۰۸ قلم بود که کاهش ۹۹ درصدی را نشان می‌دهد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال و سال گذشته هیچ‌گونه سرقت اشیاء تاریخی در استان ثبت نشده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان به کاهش ۶۰ درصدی کشف دستگاه فلزیاب در استان اشاره کرد و افزود: در ۹ ماهه امسال ۶ مورد حمل و نگهداری غیرقانونی فلزیاب کشف شده که این آمار در سال گذشته ۱۵ مورد بوده است.

مرادیان اضافه کرد: در این مدت ۳۶ نفر از مرتکبین جرائم حوزه میراث فرهنگی دستگیر شده‌اند که ۳۴ نفر بومی و ۲ نفر نیز غیربومی بوده‌اند.

خبرنگار: سلمان حیدری

سرقت کشف و ضبط گردشگری گردشگری و صنایع دستی لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر