کد خبر: 855668 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی لرستان از پرداخت 92 میلیارد و 461 میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی به اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از لرستان، علی آشتاب در دهمین جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به جذب اعتبارات جدید توسعه اشتغال روستایی و عشایری در لرستان اظهار داشت: با پیگری و اقدامات صورت گرفته صورت مبلغ یکصد و 50 میلیارد تومان اعتبار در این زمینه  برای استان لرستان اختصاص داده شده که به طرح‌های اشتغالزایی زوستایی و عشایری پرداخت خواهد شد.

وی این اعتبارات جدید را مختص اشتغال مناطق روستایی و همچنین اقشار تحت حمایت نهادهای حمایتی اعلام  کرد و افزود: تاکنون دو هزار  542 طرح اشتغال نهادهای حمایتی یهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید با اعتبار 92 میلیارد و 461 میلیون تومان با اشتغال 2 هزار و 946 فرصت شغلی در استان لرستان پرداخت و عقد قرارداد شده است.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی  لرستان با بیان اینکه دستگاه های اجرایی باید ظرفیت‌های حوزه کاری را شناسایی و برای اجرایی کردن آنها، طرح و برنامه داشته باشند، تصریح کرد: در بسیاری از مناطق روستایی و عشایری استان  ظرفیت گردشگری، کشاورزی و صنعتی فراوانی وجود دارد که می‌باید به این مقوله مهم و تاثیر گذار برای توسعه و ایجاد اشتغال این مناطق گام برداشت.

آشتاب در ادامه جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان را در رتبه خوب کشور عنوان کرد و گفت: در بخش اشتغال روستایی و عشایر تاکنون تعداد یک هزار و 194 طرح با میلغ 220 میلیارد و 549 میلیون تومان تسهیلات با اشتغال 5 هزار و 103 فرصت شغلی در استان توسط بانک‌های عامل پرداخت و عقد قرارداد شده است.

خبرنگار: مریم شفیعی

اشتغال ایجاد اشتغال پوشش کار و رفاه اجتماعی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر