کد خبر: 841710 A

مدیرکل بنیادمسکن لرستان از بازسازی ۵۰ درصدی دیواره ساحلی پلدختر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، مسعود رضایی در جمع اصحاب رسانه ضمن اشاره به آخرین وضعیت مسکن سیل‌زدگان لرستانی اظهار داشت: از 18 هزار و 678  واحد نیازمند تعمیر، عملیات اجرایی اغلب این واحدها به پایان رسیده است.

وی افزود: عملیات احداث 11 هزار و 800 واحد تخریبی نیز شروع شده که از این تعداد آرماتوربندی 10 هزار و 500 واحد به پایان رسیده است.

مدیرکل بنیادمسکن استان لرستان با بیان اینکه 2 هزار و 750 واحد آماده بهره‌برداری است، یادآورشد: این تعداد واحد هم‌اکنون در مرحله گچ‌کاری بوده و به زودی تحویل مالکان داده می‌شود.

رضایی گفت: 48 هزار سیل‌زده برای دریافت تسهیلات تاکنون به بانک معرفی شده، که 45 هزار نفر از آن‌ها موفق به عقد قرارداد شده‌اند.

وی با اشاره به پرداخت 850 میلیارد تومان تسهیلات به سیل‌زدگان لرستانی، خاطر نشان کرد: همچنین 231 میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیادمسکن لرستان از تمام تلاش‌ها برای اتمام عملیات احداث واحدهای تخریبی ناشی از سیل در این استان تا پایان سال جاری خبر داد.

رضایی همچنین به پیشرفت 48 تا 50 درصدی دیواره‌های ساحلی پلدختر و روستاهای اطراف آن اشاره کرد وگفت : عملیات بازسازی این دیواره‌ها همچنان ادامه دارد.

خبرنگار: محمد باقر شفیعی

اصحاب رسانه سیل مسکن لرستان دیواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر