کد خبر: 833037 A

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان خبر داد:

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان سال ۹۸ کلیه واحدهای مسکونی براساس برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری برسند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل جلسه در روستای سیل‌زده ملاوی پلدختر برای رفع مشکل جابه‌جایی این روستا گفت: تلاش‌می‌کنیم تا پایان سال ۹۸ کلیه واحدهای‌مسکونی براساس برنامه‌زمان‌بندی به بهره‌برداری برسند.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان با اشاره به آخرین وضعیت بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل‌زده لرستان اظهار داشت: تاکنون 47 هزار واحد مسکونی مناطق سیل‌زده این استان به بانک‌ها معرفی شده که از این تعداد 42 هزار واحد عقد قرارداد و 212 میلیارد تومان بلاعوض پرداخت شده‌ است.

وی با اشاره به واحدهای تعمیری افزود: کار واحدهای تعمیری در مناطق سیل‌زده پایان یافته و از 11هزار و 500 واحد احداثی، 9 هزار واحد آرماتوربندی و فوندانسیون، 7 هزار و 800 واحد اجرای اسکلت انجام شده‌ است.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی استان لرستان عنوان کرد: در مجموع 5 هزار و 600 واحد دیوارچینی و سقف، 2 هزار و 200 واحد گچ و خاک  اجرا شده، همچنین تاکنون در مناطق سیل‌زده 48 هزار و 500 تن سیمان رایگان توزیع شده‌است که تلاش می‌کنیم تا پایان سال 98 کلیه واحدها براساس برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری برسند.

وی در رابطه با جابه‌جایی روستای ملاوی بیان کرد: پنج نقطه برای این روستا در نظر گرفته شده ولی متقاضیان قبول نکردند که در همین راستا امروز جلسه‌ای در روستای ملاوی برگزار خواهد شد و تلاش خواهیم کرد این مشکل حل شود.

خواجه‌ای گفت: شعار ما این است که در مناطق سیل‌زده تا پایان سال اکثر واحدهای مسکونی این مناطق را با مشارکت مردم به بهره‌برداری برسانیم، انتظار داریم مردم با مشارکت خودشان به‌صورت جدی پای کار باشند تا در فرصت باقی مانده کار ساخت واحدهای مسکونی به پایان برسد.

خبرنگار: حجت الله شفیعی

خاک سیل سیمان روستا مسکونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر