کد خبر: 832061 A

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی:

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: 54 درصد پرونده های کارگری استان به صورت سازشی حل و فصل شد.

به گزارش ایلنا از لرستان، علی آشتاب با اشاره به آمار دادخواست‌های ارائه شده در حوزه روابط کار اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 5 هزار و 287 دادخواست کارگری در این اداره کل به ثبت رسیده که تعداد، 4 هزار و 10 پرونده منجر به صدور رأی شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان به نقش شوراهای سازش در کاهش شکایات اشاره کرد و گفت: شوراهای سازش به منظور حل و فصل دعاوی، قبل از طرح در مراجع حل اختلاف به پرونده ها رسیدگی می‌کنند و در سال جاری 2 هزار 554 پرونده در این شوراها مطرح و 54 درصد از آنها به سازش منتهی شده است.

آشتاب با بیان اینکه مراجع حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلافات فردی بین کارفرما وکارگر که ناشی از اجرای مقررات قانون کار وسایر مقررات تبعی، موافقتنامه های کارگری و یا پیمان‌های دسته جمعی، تشکیل شده اند، اظهار داشت: در راستای اجرایی کردن این قانون، اداره روابط کار استان لرستان با 18 هیات تشخیص و 11 هیات حل اختلاف فعالیت می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد: ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و حمایت از تولید است و مراجع حل اختلاف مصداق بارز سه جانبه گرایی بوده و در این راستا دولت می‌بایست نقش سیاست گذاری, نظارت و حمایت قانونی را ایفا کند و فضای کسب و کار با مشارکت و همدلی کارگران و کارفرمایان از هرگونه بحران و تشنج دور نگه داشته شود.

خبرنگار: زهرا شفیعی

حمایت از تولید دولت کار و رفاه اجتماعی کسب و کار سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر