کد خبر: 831405 A

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری لرستان خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اعلام امادگی 25 استان برای حضور در جشنواره ملی فرهنگ اقوام در خرم آباد خبر داد.

به گزارش ایلنا از لرستان، سید امین قاسمی در خصوص برگزاری جشنواره ملی فرهنگ اقوام در لرستان گفت: جشنواره ملی فرهنگ اقوام با هدف حفظ و تبلیغ سنت‌ها، ایجاد روحیه نشاط و شادی در بین مردم، معرفی فرهنگ اقوام مختلف و معرفی جادذبه ها و رونق گردشگری استان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: این جشنواره از 16 تا 20 آبانماه در مجموعه فرهنگی- تاریخی قلعه فلک الافلاک خرم آباد برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به اینکه این جشنواره در بخش‌های صنایع دستی، سیاه چادر، پخت غذاهای محلی و اجرای موسیقی محلی برگزار خواهد شد، افزود: تاکنون ۲۵ استان برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند البته تمامی این استان‌ها از یک تا چهار بخش‌ جشنواره شرکت خواهند کرد؛ به عنوان مثال در بخش موسیقی بیش از ۱۵ استان اعلام آمادگی کرده‌اند.

IMG

قاسمی در ادامه گفت: برگزاری تور آشنا سازی فعالان، دفاتر خدمات گردشگری با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری لرستان و نمایشگاه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی نیز از برنامه های جانبی این جشنواره است.

لازم به ذکر است جشنواره فرهنگ ملی اقوام از شانزدهم آبان ماه به مدت 5 روز از ساعت 9 و نیم تا 18 و سی دقیقه در مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه فلک الافلاک برپا است.

خبرنگار: مریم شفیعی

صنایع دستی و گردشگری گردشگری استان گردشگری و صنایع دستی موسیقی قلعه فلک الافلاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر