کد خبر: 823638 A

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان :

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: نُرم بازسازی مسکن روستایی در برخی نقاط لرستان به لحاظ صعب العبور بودن این مناطق، زیر ۱۰ درصد است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، مسعود رضایی در آیین کلنگ زنی ساخت ۲ هزار واحد مسکن محرومان روستایی لرستان با اشاره به اینکه لرستان ۱۷۳ هزار خانوار روستایی در قالب ۱۵۳ هزار واحد مسکن روستایی دارد، اظهار داشت: تا قبل از بازسازی مسکن های روستایی طی امسال، ۱۰۳ هزار واحد روستایی از انواع تسهیلات بنیاد مسکن استفاده کرده بودند.

وی با بیان اینکه امسال مساعدتی از سوی دولت به واسطه سیل شد، تصریح کرد: امسال ۱۱ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن روستایی از تسهیلات بازسازی و ۷ هزار واحد از تسهیلات بهسازی استفاده می کنند و در مجموع ۱۸ هزار و ۸۰۰ واحد روستایی در برنامه کار بازسازی و بهسازی ما قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان خاطرنشان کرد: با کلنگ زنی ۲ هزار واحد مسکن محرومین روستایی طی امروز، در نهایت بهسازی، بازسازی و ساخت ۲۰ هزار و ۸۰۰ واحد عملا در برنامه کاری ما قرار می گیرد و از نرم بازسازی کشور جلوتر می افتیم.

رضایی با تاکید بر اینکه در برخی نقاط لرستان به لحاظ صعب العبور بودن هنوز نرم بازسازی ما زیر ۱۰ درصد است، افزود: در خصوص ساخت ۲ هزار واحد مسکن محرومین روستایی رویکرد ما بیشتر به سمت و سوی روستاهای دور افتاده و محروم است و مناطق و روستاهای نیازمند در این حوزه نیز شناسایی شده اند. 

 

خبرنگار: آرین شفیعی

نُرم بازسازی مسکن روستایی در برخی نقاط لرستان زیر ۱۰ درصد است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر