کد خبر: 820494 A

رئیس دانشگاه لرستان:

رئیس دانشگاه لرستان گفت: مهارت آفرینی باید در تناسب با بازار کار باشد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، خسرو عزیزی در نشست شورای عمومی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان، اظهار کرد: تشکیل چنین شوراهایی یک گام در جهت استفاده از خرد جمعی برای پیشبرد امور و رفع نقص‌ها و مشکلات است.

وی‌تصریح کرد: ما از هرگونه انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم و هیچ‌گاه هم ادعا نکرده‌ایم که همه تصمیمات‌مان، صددرصد، درست هستند.

رئیس دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه سیاست‌های وزارت علوم براساس ارتقای کیفیت آموزش بوده و در این راستا، اقدامات خوبی در سطح دانشگاه‌ها از جمله این دانشگاه صورت گرفته است.

عزیزی اضافه کرد: رویکرد کاری این است که دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه جامعه محور حرکت کنند که نوعی دانشگاه برون‌نگر است؛ در دانشگاه جامعه محور، آموزش و پژوهش در جهت رفع مشکلات و چالش‌های جامعه است.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه از تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی، بیش از پیش، باید حمایت کرد، ادامه داد: خوشبختانه در این دانشگاه نیز اقدامات خوبی از جمله خرید تجهیزات آزمایشگاهی و حمایت از تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی صورت گرفته است که باید تداوم یابد و تقویت شود.

عزیزی عنوان کرد: در سال ۹۳ تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان ۲۵۲ نفر بود در حالی‌که الان به تعداد ۳۲۰ نفر افزایش یافته است و به‌زودی به تعداد ۳۳۰ نفر خواهد رسید.

وی اظهار کرد: دوره‌های مهارت آفرینی را باید تقویت کنیم و در این زمینه هم اقدامات خوبی صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه لرستان تصریح کرد: مهارت آفرینی باید در تناسب با بازارکار باشد تا دانشجو بعد از دانش آموختگی بتواند برای خودش، اشتعالزایی و کارآفرینی کند.

خبرنگار: زهرا شفیعی

بازار کار جامعه دانشجو هیئت علمی دانشگاه علوم انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر