کد خبر: 812485 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از انتخاب ۲۴ تعاونی برتر این استان طی امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، علی آشتاب در مراسم تجلیل از تعاونی‌های برتر لرستان در سخنانی با بیان اینکه توجه به کار گروهی و جمعی یکی از برنامه های مورد تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، اظهار داشت: یکی نیازهای اساسی جامعه کار گروهی و جمعی است و تعاون یک ضرورت اجتماعی است.

وی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به کار و بهره گیری از ظرفیت فکری و دانشی دیگران، عنوان کرد: اگر چند نفر یک کار اقتصادی را انجام دهند به طور حتم موفقیت آن بیشتر از کارهای دیگر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه عملکرد تعاونی ها در کشور بسیار مثبت بوده است، تصریح کرد: اگر نظام به دنبال ایجاد رضایتمندی بیشتر در حوزه تامین و توزیع کالا است باید به بخش اقتصادی و اثر گذار تعاون اعتماد کند و به نوعی بیشتر از این فرصت را برای ارائه خدمات توسط تعاونی ها فراهم کند.

آشتاب در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه در لرستان یکی از گرفتاری های اصلی بحث بیکاری است، بیان داشت: باید کار را یک فعالیت اقتصادی مشروع که موجب ایجاد درآمد می شود بدانیم و در این رابطه نیازمند تغییر نگاه جوانان به سمت تشکیل تعاونی ها و کار گروهی در استان هستیم.

وی با اشاره به تشکیل بیش از ۱۱ تعاونی آموزشگاهی در لرستان با استفاده از ظرفیت دانش آموزان، تصریح کرد: مشارکت بانوان در حوزه تعاون یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به ایجاد تعاونی در روستاها، افزود: در مجموع ۷۲ تعاونی در این رابطه برای لرستان تعیین شده بود که در نهایت ۸۹ تعاون روستایی در سطح استان با جمعیت اعضای هزار و ۲۸۶ و اشتغال ۹۲۷ نفر در استان راه اندازی شده است.

آشتاب با بیان اینکه در لرستان بالغ بر هزار و ۱۵۳ طرح روستایی موفق به دریافت تسهیلات و عقد قرار داد با سیستم بانکی شده اند، افزود: تسهیلات پرداخت شده به این تعداد طرح ۲۱۵ میلیارد تومان بوده است.

وی تاکید کرد: پیش بینی ما این است که بهره برداری از این طرح ها زمینه شش هزار فرصت شغلی در استان فراهم می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به جشنواره تعاونی های برتر در لرستان، تصریح کرد: با اطلاع رسانی صورت گرفته بیش از هزار و ۴۰ تعاونی در این جشنواره ثبت نام کردند.

آشتاب، بیان داشت: با برگزاری فرآینده انتخاب، ۲۴ تعاونی در ۲۵ گرایش به عنوان تعاونگران برتر لرستان انتخاب شدند.

 

خبرنگار: الهه احمدی سبزواری

انتخاب ۲۴ تعاونی برتر استان لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر