کد خبر: 803701 A

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان خبر داد:

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان از بهره برداری از فاز یک ایستگاه پمپاژ کلکله و محمودآباد ازنا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لرستان، همزمان با چهارمین روز از هفته دولت و طی مراسمی آیین بهره برداری از فاز یک ایستگاه پمپاژ خط انتقال مخزن و شبکه آبیاری تحت فشار کلکله و محمود آباد ازنا با حضور سپهوند امام جمعه ازنا، ثمینی معاون سیاسی- امنیتی استاندار، نعمتی مدیرکل سیاسی انتخابات، میرزایی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، عوامل پیمانکار، مشاور و کارفرمای طرح به بهره برداری رسید.

رضا میرزایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ کلکله و محمود آباد ازنا در سال ۱۳۸۸ و با هدف تأمین آب ۶۰۰ هکتار از اراضی دیم منطقه آغاز و با صرف هزینه ای معادل ‌۲/۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی آغاز گردید.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان تصریح کرد: این پروژه با استفاده از ظرفیت ماده ۲۷ به سرمایه گذار بخش خصوصی شرکت ساترآپ قطره واگذار گردیده که این شرکت با هزینه ای معادل ۱/۵ میلیارد تومان فاز اول آن را به مساحت ۴۰۰ هکتار به بهره‌برداری رساند.

میرزایی افزود: این ایستگاه شامل ۴ دستگاه الکتروموتور، هر کدام به قدرت ۲۰۰ کیلو وات ساعت و خط انتقال ۲۵۰۰ متر و مخزن ۳۷۰۰ متر مکعبی می باشد.

وی دبی طرح را معادل ۳۸۰ لیتر در ثانیه عنوان کرد و گفت: بخش اول طرح شامل ایستگاه پمپاژ، خط انتقال اصلی و مخزن ذخیره است که با مشارکت شرکت آب منطقه‌ای و بخش دوم طرح شامل اجرای شبکه سه و چهار آبیاری و زهکشی است که با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی استان انجام شده است.

وی گفت: پروژه ایستگاه پمپاژ آب کلکله و محمود آباد ازنا یکی از پروژه های کلیدی و اولویت‌دار استان است که با حمایت دکتر خادمی استاندار لرستان به سرانجام رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان عنوان کرد: اشتغال زایی این طرح به صورت مستقیم ۳۰۰ نفر است.

خبرنگار: حسام شفیعی

انتخابات دولت سازمان جهاد کشاورزی استان معاون سیاسی امنیتی استاندار منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر