کد خبر: 794751 A

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان از وقوع سیل تا به امروز 108 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی راه‌های تخریب شده استان به راهداری اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، عباس شرفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با وقوع سیل‌های ویرانگر فروردین 98، علاوه بر تخریب خانه و کاشانه مردم بیش از 2هزار و 500 کیلومتر از راههای استان دچار انسداد شد به‌طوری که راه ارتباطی 870 روستا مسدود شد.

وی افزود: با این اعتبار اندک امکان مرتفع ساختن تمام مشکلات مردم در بخش راه نیست، بر این اساس در شرایط فعلی در نظر داریم راه‌های مهم و اولویت‌دار را تا قبل از فصل بارندگی ترمیم کنیم از مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز انتظار داریم پیگیر جذب اعتبارات مورد نیاز باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با قدردانی از نماینده ولی‌فقیه در استان و ستاد نمازجمعه خرم‌آباد به دلیل فرصتی که در اختیار راهداری لرستان قرار دادند تا عملکرد خود را در پساسیل ارائه کنند، گفت:

 شرفی تخریب بیش از 600 دستگاه پل از 20 تا 100 درصد را از خسارات سیل به استان عنوان کرد و یادآورشد: درمجموع در سیل امسال بیش از یکهزار و 130 میلیارد تومان خسارت به راه‌ها و ابنیه فنی استان وارد شد.

وی خاطر نشان کرد: از دوازدهم فروردین که تمام راه‌های منتهی به شهرستان پلدختر و شهر معمولان مسدود شده بود راهداری لرستان به عنوان متولی اصلی نگهداری و حفظ راه‌ها به‌سرعت وارد عمل شد تا کار امدادرسانی به مردم را تسهیل کند.

شرفی ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات جهادی و تلاش شبانه‌روزی همکاران و بسیج امکانات در ساعت 4 بامداد اولین راه دسترسی به پلدختر از گردنه دهلیج باز شد و در سومین روز بعد از وقوع سیل راه دسترسی به هر 2 شهر پلدختر و معمولان بازگشایی و مسیر خدمت‌رسانی دستگاه‌های امدادرسان فراهم شد.

وی بیان کرد: با بازگشایی مسیرهای شهرستان پلدختر حجم خسارات به راهها نمایان شد و متوجه شدیم که جبران این خسارات از توان استان خارج است که با درخواست از سازمان راهداری خواستار ورود استان‌های معین شدیم و با پاسخ مثبت سازمان، تمام امکانات و تجهیزات 19 استان وارد لرستان شدند و در یک اقدام جهادی، تلاش شبانه‌روزی و خستگی ناپذیر با همکاری نیروهای سپاه، قرارگاه خاتم‌الانبیا و ارتش جمهوری اسلامی ایران در 45 روز همه محورهای دسترسی به مناطق سیل زده پلدختر و همچنین راههای روستایی مسدود استان بازگشایی شد که جا دارد از نیروهای نظامی و استان های معین قدردانی کنیم.

 شرفی انتقال و مونتاژ 10 دستگاه پل فلزی بزرگ برای جایگزینی پل‌های تخریب‌شده را از اقدامات شاخص راهداری لرستان دانست و  اضافه کرد: با اقدام به‌موقع در 50 روز اول، عملیات انتقال و مونتاژ 500 متر پل فلزی صورت گرفت که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود و خوشبختانه با نصب این پلها توانستیم رضایت مردم را بدست آوریم.

 وی با بیان اینکه نیروهای راهداری لرستان در حال حاضر نیز به طور شبانه‌روزی مشغول خدمت‌رسانی هستند،  تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین محورهای استان محور خرم‌آباد - پلدختر می‌باشد که خسارات قابل توجهی به آن وارد شده است اقدامات کوتاه‌مدت را در این محور انجام داده‌ایم اما درصورت عدم تخصیص به‌موقع اعتبارات، در فصل بارش احتمال تخریب مجدد وجود دارد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان  از اختصاص اعتبار بازسازی محور قدیم پلدختر و ساخت واریانت جدید در این محور خبر داد و گفت: با پیشنهادی که در سفر معاون اول رئیس جمهور مطرح نمودیم و با تلاش و پیگیری راهداری و راه و شهرسازی، این اعتبار برای محور پلدختر در نظر گرفته شده است پیمانکار انتخاب و به‌زودی کار خود را آغاز خواهد کرد امیدواریم هرچه سریعتر شاهد بازسازی این محور مهم و شریانی باشیم.

 

 

خبرنگار: زهرا شفیعی

اختصاص اعتبار بازسازی محور قدیم پلدختر -خرم آباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر