کد خبر: 793400 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد:

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان عنوان کرد: عملیات آواربرداری ایستگاه‌های پمپاژ چم مهر، واشیان و جایدر حداکثر تا یک ماه و نیم آینده به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، رضا میرزایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سیل دوازدهم فروردین ماه ۹۸ ایستگاه‌های پمپاژ مرکزی چم مهر، واشیان و جایدر به طور ۱۰۰ درصد تخریب شدند، ولی به ایستگاه های پمپاژ فرعی و شبکه تحت پوشش آنها آسیبی وارد نشد.

وی گفت: در ساخت ایستگاه های پمپاژ مرکزی تمهیدات حفاظتی شامل احداث دایک حفاظتی برای سیلاب‌های با دوره بازگشت حداقل یکصد ساله طراحی و اجرا شده بود و ساختمان نصب الکتروموتورها و تاسیسات برقی و پمپ ها و سایر تجهیزات آنها خارج از بستر و حریم یکصد ساله بوده است.

وی با بیان اینکه علت تخریب ایستگاه های پمپاژ مرکزی وقوع سیلاب غیرمتعارف با دوره بازگشت حدود هزار ساله بود، افزود: در سیل پنجم فروردین ماه سال ۹۸ که دبی سیلابی رودخانه کشکان حدود ۳۳۵۰ متر مکعب در ثانیه و مربوط به دوره بازگشت حدود ۱۰۰ ساله بود هیچ گونه آسیبی به ایستگاه های پمپاژ وارد نشد.

میرزایی بیان کرد: عملیات آواربرداری و لجن برداری ایستگاه های پمپاژ جایدر، واشیان و چم مهر آغاز شده و تاکنون عملیات آواربرداری و لجن برداری ایستگاه های پمپاژ جایدر به اتمام رسیده و همه آثار تخریب در آن جمع آوری گردیده و ایستگاه آماده بازسازی است.

وی افزود: در ایستگاه‌های پمپاژ چم مهر و واشیان پیمانکار آواربرداری با تمام تجهیزات و امکانات پای کار است و بخشی از تجهیزات شامل تابلوها و ترانس برق از زیر آوار خارج شد و پیمانکار هم اکنون مشغول استخراج الکتروموتور ها و پمپ هاست.

میرزایی تصریح کرد: عملیات آواربرداری ایستگاه‌های پمپاژ چم مهر و واشیان حداکثر ظرف مدت یک ماه و نیم آینده به اتمام می رسد و عملیات ساخت این ایستگاه ها بلافاصله آغاز خواهد شد.

خبرنگار: مریم شفیعی

برق پوشش دبی سیل منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر