کد خبر: 792966 A

مدیرکل بهزیستی لرستان خبر داد:

مدیرکل بهزیستی لرستان از مناسب‌سازی 90 هزار مترمربع از پیاده‌روهای فضاهای شهری استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، فاطمه زهرا توکلی درباره بحث مناسب‌سازی اظهار کرد: امیدوارم تلاش ما و پیگیری خبرنگاران سبب شود که شاهد شهری بدون مانع باشیم.

وی ادامه داد: در کشورهای توسعه‌یافته دسترسی فیزیکی منسوخ شده و دسترسی به اطلاعات مطرح بوده و بهزیستی دبیر شورای مناسب‌سازی استان است.

مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه پیگیری‌های انجام شده در بحث مناسب‌سازی سبب شد که در این راستا جزو استان‌های برتر و اول و دوم در سطح کشور باشیم، افزود: همین پیگیری‌ها باعث شد 90 هزار مترمربع مناسب‌سازی پیاده‌روها را در فضاهای شهری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نه می‌توانیم بگوییم همه کارها را انجام دادیم و نه می‌توانیم بگوییم هیچ کاری انجام نشده است، گفت: سال گذشته حداقل ساختمان ستادی 6 تا از دستگاه‌های استان، بین 90 تا 100 درصد مناسب‌سازی شدند.

توکلی اضافه کرد: مناسب‌سازی چک‌ لیستی دارد که خیلی از آیتم‌ها را درنظر می‌گیرد و تیمی ارزیابی می شود، در شهرهای ازنا و الیگودرز کارهای خوبی در بحث موانع پیاده‌روها انجام شده است.

وی گفت: سال قبل به کمک دادستان حکم تخریب برای برخی از اماکن عمومی که تعرض کردند صادر شد.

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: همیشه در بحث مناسب‌سازی مطرح کردیم که معلولیت یک تهدید بالقوه است، تصادف، سقوط از ارتفاع و حوادث کار همیشه وجود دارد وسالمندان، کودکان و بانوان در مقاطعی کم‌توان می‌شوند، امر مناسب‌سازی باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و نظارت مستقیم مهندسین ناظر این حساسیت را ایجاد می کند تا ضوابط مناسب‌سازی رعایت شود.

توکلی گفت: در بحث مناسب‌سازی اتفاقات خوبی افتاده اما تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله داریم. شهرداری‌ها همکاری خوبی در امر مناسب‌سازی داشته اند.

وی ادامه داد: ساخت برخی از ساختمان‌ها مربوط به قبل از پیگیری‌های ما درخصوص مناسب‌سازی است و عملاً امکان بازسازی آنها وجود ندارد اما در ساختهای جدید باید ضوابط مناسب‌سازی رعایت شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: براساس موافقت سازمان برنامه و بودجه بخشی از اعتبارات دستگاه‌ها به امر مناسب‌سازی اختصاص خواهد یافت

 

خبرنگار: حسام شفیعی

بهزیستی سازمان برنامه و بودجه شهرداری کودکان مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر