کد خبر: 787875 A

مدیرعامل شرکت گاز لرستان خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان از اجرای عملیات گازرسانی به ۴۶۰ روستای این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از لرستان، غلامرضا لطفعلیان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در راستای توسعه رفاه و عدالت اجتماعی با تلاش شبانه روزی پرسنل شرکت گاز لرستان گازرسانی به یک شهر، ۴۴۲ روستا و ۲۸۱ واحد صنعتی در سال گذشته انجام پذیرفته و مجموع روستاهای گاز دار استان به هزار و ۵۸۸ روستا رسیده است.

وی گفت: سال گذشته گازرسانی به شهر درب گنبد پایان پذیرفت و عملیات گازرسانی به آخرین شهر فاقد گاز استان، «شهر شول آباد» به عنوان سردترین و صعب العبورترین شهر استان، با هزینه‌ای بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال آغاز و همزمان با آن عملیات گازرسانی به ۴۶۰ روستا در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان، ادامه داد: در سال ۹۷ جذب بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ مشترک جدید با اجرای چهار هزار و ۳۶۰ انشعاب شهری و پنج هزار و ۸۶۲ انشعاب روستایی انجام پذیرفته، ضمن اینکه ۹۲۰ کیلومتر شبکه توزیع اجرا شده است.

لطفعلیان در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: بیش از ۵۲۰ هزار مشترک در استان لرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار بوده و درصد بهره مندی خانوار شهری استان ۹۹.۸ درصد و در بخش روستایی ۸۸.۷ درصد است که درصد خانوار بهره مند روستایی با توجه رتبه سوم استان لرستان از لحاظ تعداد روستا در سطح کشور حائز اهمیت است.

 

خبرنگار: الهه احمدی سبزوار

مدیرعامل شرکت گاز لرستان:
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر