کد خبر: 776764 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از احیا ۲۱ معدن سنگ چینی در شهرستان الیگودرز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، محمدرضا صفی‌خانی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر داد و اظهار داشت: در سال‌های گذشته به علت رکود صنایع ساختمانی و به‌تبع آن مصالح ساختمانی وابسته به این صنعت از جمله سنگ‌های تزیینی به‌ویژه سنگ چینی به دلایل مختلف با رکود در بازار و سایر مشکلات روبه‌رو شدیم.

وی افزود: تغییر سلیقه بازار و سایر موارد از جمله دلایل رکود در بازار سنگ چینی به شمار می‌رود به‌نحوی‌که ساختمان‌ها در استان و کشور به سمت‌ و سوی استفاده از سنگ‌های رقیب سنگ چینی از جمله سنگ تراورتن سوق داده شد که این موضوع سبب تعطیل شدن تعدادی از معادن سنگ چینی لرستان و به‌تبع آن بیکاری و از بین رفتن فرصت شغلی شد.

وی عنوان کرد: لازم به ذکر است که در سال 94 تعداد 96 معدن فعال در استان وجود داشت که خوشبختانه امسال این عدد به 165 معدن رسیده و تا پایان سال در نظر داریم که تعداد معادن فعال است آن را به عدد 189 معدن برسانیم  و با تحقق این هدف شاهد رشد 100 درصدی معادن فعال در استان لرستان خواهیم بود.

صفی‌خانی گفت: انتظار می‌رود همه سرمایه‌گذاران حوزه صنعت و معدن به‌ویژه سنگ‌بری‌های استان هر چه سریع‌تر از ظرفیت معادن سنگ چینی استان استفاده کرده تا بتوان از این ظرفیت در جهت توسعه اقتصادی لرستان استفاده کرد.

خبرنگار: امیررضا قاسمی نیایی

احیا ۲۱ معدن سنگ چینی در الیگودرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر