کد خبر: 773435 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تشکیل 95 تعاونی جدید اقتصادی طی سال 97 در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، علی آشتاب در جلسه هماهنگی چهاردمین جشنواره تعاونی های برتر، یکی از عوامل بسیار موثر در توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور را وجود روحیه جمعی و فضای همکاری اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت:  فعالیت‌های اقتصادی با تعاون، همکاری و استفاده خرد جمعی از دوام و بقای بیشتری برخوردارند و می‌توانند در ایجاد فرصت‌های شغلی بادوام و اثرگذار باشند .

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه افزود: در این راستا در سال 97 تعداد 95 تعاونی با 992 نفر عضو و سرمایه گذاری بیش از 4 میلیارد ریال و اشتغال 792 نفر در لرستان تشکیل و در حال فعالیت هستند.   

وی به توانمند سازی بخش تعاون با آموزشهای تخصصی و عمومی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: معاونت تعاون در سه بخش ترویج، آموزش و تشکیل تعاونی‌ها فعالیت دارد که در این ارتباط در سال 97 با برگزاری دوره های آموزشی66 هزار و 857 نفر ساعت ویژه مدیران و اعضای تعاونی‌ها برگزار و آموزش‌های عمومی و تخصصی با هدف افزایش سطح آگاهی و دانش مدیران و اعضای تعاونی‌ها، ارائه شده است.

آشتاب در ادامه به برگزاری چهاردمین جشنواره تعاونی خای برتر استان اشاره کرد و گفت: با شروع ثبت نام تعاونگران در این جشنواره تاکنون تعداد 435 نفر در سامانه ثبت نام نموده اند که بیشترین آمار ثبت نام شدگان در شهرستانهای بروجرد  و الیگودرز بوده است .

وی، فراهم نمودن زمینه ‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاونی و نمونه ‌پروری در بخش‌های مختلف اقتصادی را از اهداف این جشنواره عنوان کرده و تاکید کرد : تمامی شرکت ها و اتحادیه های تعاونی در گرایش های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی، عمرانی، تامین نیاز تولید کنندگان، مصرف کنندگان و صنوف خدماتی، اعتباری، دهیاری ها، زنان، حمل و نقل، فرش دستباف، مسکن، دانش‌بنیان،سهامی‌عام، بنیاد تعاون و کارآفرینی می‌توانند در این جشنواره از طریق سایت  http://taavonibartar.mcls.gov.ir/ ثبت نام کنند.

آشتاب خاطرنشان ساخت: جشنواره تعاونی‌های برتر همه ساله و همزمان با هفته تعاون در شهریور ماه با هدف تجلیل از تعاونگران برتر برگزار می شود.

خبرنگار: الهه احمدی سبزوار

تشکیل 95 تعاونی جدید اقتصادی در لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر