کد خبر: 744004 A

استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: دولت تلاش خواهد کرد بخش عمده‌ای از خسارات سیل را جبران کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، سیدموسی خادمی در حاشیه ارتباط مستقیم ویدئو کنفرانس با دکتر روحانی رئیس جمهور به خبرنگاران اظهار کرد: در پی بارش‌ها و وقوع سیل اخیر شهرهایی مانند پلدختر، خرم‌آباد و چگنی دچار مشکلاتی شدند که در این رابطه تمهیداتی اندیشیده شد و خسارات به حداقل ممکن رسیدند.

وی با بیان اینکه تا به حال مسئله خاصی نداشته‌ایم، افزود: هم‌اکنون مقداری مشکل در شهر دورود وجود دارد چراکه آبدهی رودخانه آن بالا رفته و احتمال وارد آمدن خسارت وجود دارد.

خادمی از تمامی شهروندان دورودی خواست تا منازلشان در حاشیه رودخانه را ترک و به مکان‌های امن بروند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تمامی نیروهای امدادرسان در حال تلاش برای به حداقل رساندن خسارت‌های احتمالی سیل هستند، گفت: با توجه به جریان بالای آب، احتمال ورود آن به منازل و اماکن وجود دارد.

وی ادامه داد: از مردم تقاضا داریم که با نیروهای امدادرسان همکاری کرده و محل‌های خطرخیز را ترک کنند.

خادمی به وارد آمدن خسارت به زیربناهای استان اشاره کرد و افزود: بخش کشاورزی و زیرساخت‌های آب، برق، گاز و راه دچار آسیب‌هایی شده‌اند و البته آمار دقیق آنها هنوز جمع‌آوری و محاسبه نشده است.

استاندار لرستان تصریح کرد: اطلاعات لازم توسط دستگاه‌های مرتبط احصا و پس از جمع‌بندی در ستاد بحران استان تلفیق شده و به مرکز ارسال خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در تماس تصویری با دکتر روحانی ایشان گفتند که دولت تلاش خواهد کرد بخش عمده‌ای از این خسارات را جبران کند.

 

خبرنگار: آرزو دیناروند

سیلاب در 20 استان کشور نوروز1398 سیل در شیراز سیل در ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر