کد خبر: 692093 A

استاندار لرستان خبر داد:

استاندار لرستان از افزایش ۱۳۰ درصدی تسهیلات روستایی و عشایری به استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که با حضور احمد علی کیخا، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به ارتقای وضعیت بودجه سال آتی استان اشاره کرد و افزود: طی هفته گذشته با هماهنگی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی جلسات خوبی در تهران برای بودجه و بهبود وضعیت استان در این زمینه برگزار شد.

وی با بیان اینکه لرستان در زمینه آب و نزولات آسمانی وضعیت مناسبی دارد، اظهار کرد: با توجه به استعداد خوب استان در بخش کشاورزی باید برنامه‌ریزی مناسبی در راستای توسعه و ارتقای آن داشته باشیم. همچنین در حوزه شیلات و پرورش ماهی‌های سردآبی نیز از ظرفیت مطلوبی برخوردار بوده و رتبه برتر کشور را داریم.

استاندار لرستان با اشاره به سهمیه اختصاص داده شده تسهیلات روستایی و عشایری از محل صندوق توسعه ملی گفت: تاکنون بیش از ۱۳۰درصد از سهمیه به استان اختصاص داده شده است و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای جذب این تسهیلات کرده‌ایم.

وی در ادامه افزود: فرآیند نظارت بر اجرای تسهیلاتی که تاکنون پرداخت کرده‌ایم در راستای ایجاد اشتغال شروع شده است.

دکتر خادمی خبر داد: در حوزه نهادهای حمایتی حدود ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص داده شده که در حال جذب آن هستیم.

وی با اشاره به گزارشات ارائه شده توسط دستگاه‌های اجرایی در این کارگروه بیان کرد: تصمیم گرفته شده که جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی به طور ویژه برای لرستان با حضور مسئولان استانی و وزرای نیرو و جهاد کشاورزی در تهران تشکیل شود.

خبرنگار: سلمان حیدری

تشکیل جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس برای لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر