کد خبر: 692040 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان عنوان کرد:

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان بر اصلاح و به روزرسانی سندملی آب کشاورزی منطبق با طرح ملی سازگاری با کم آبی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از لرستان، رضا میرزایی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان که با حضور رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تشکیل شد، اظهار داشت: طرح آمایش سرزمین که در گذشته انجام شده، آب محور نیست که با توجه به تغییرات اقلیمی و شرایط جدید آب و هوایی لازم است متناسب با شرایط جدید آب و هوایی بازنگری و آب محور شود.

وی گفت: قانون توزیع عادلانه آب مربوط به سال‌های ۴۷ و ۶۱ است و پاسخگوی تخلفات امروزی حوزه آب نیست و نیاز است که این قانون اصلاح و به روز شود.

02599

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان بیان داشت: سند ملی آب کشاورزی مربوط به حدود ۱۵ سال پیش و در زمان ترسالی تهیه و تدوین شده و امروز لازم است منطبق با طرح ملی سازگاری با کم آبی اصلاح و به روز شود.

میرزایی گفت: قانون تعیین تکلیف چاه های فاقد پروانه هنوز باز است و خیلی ها پیگیر اخذ مجوز چاههای فاقد پروانه هستند، لازم است مجلس محترم  شورای اسلامی، این موضوع را تعیین تکلیف کند.

وی با اشاره به اینکه پایین‌بودن نرخ خرید محصولات استراتژیک کشاورزی باعث عدم کاشت این نوع محصولات توسط کشاورزان و در نتیجه توسعه هر چه بیشتر کشت محصولات آب دوست شده است، افزود: تا کشت جایگزین و پر درآمد توسط سازمان جهاد کشاورزی ارائه نشود کشاورزان تمایلی به همکاری جهت رعایت اصلاح الگوی کشت ندارند.

خبرنگار: الهه احمدی سبزواری

سندملی آب کشاورزی منطبق با طرح ملی سازگاری با کم آبی اصلاح و به
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر