کد خبر: 672459 A

معاون استانداری لرستان عنوان کرد:

‌معاون استاندار لرستان با بیان اینکه کالاهای تملیکی و قاچاق در کمترین زمان تعیین تکلیف شوند، گفت: برخی اقلام انبارها در حال فساد و از بین رفتن است که باید در کمترین زمان ممکن از مسیر قانونی ترخیص و در اختیار بازار قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، گودرز امیری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه تأمین کالاهای اساسی باید به‌صورت جدی برای شهرها، روستاها و عشایر به تفکیک و متناسب با نیاز آنها پیگیری شود، اظهار داشت: شبکه توزیع در صورت وجود نقص باید اصلاح شود و مورد نظارت قرار گیرد و کالاها به دست مصرف‌کنندگان هدف برسد.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی در راستای توزیع‌کنندگان بررسی و تجدیدنظر داشته باشند و نواقص روش‌های توزیع نیز برطرف شود؛ افزایش 40 درصدی نظارت در سطح استان کافی نیست و باید این اقدام به‌صورت میدانی و قابل مشهودتر در سطح بازار صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به تأمین لاستیک کامیون داران عنوان کرد: پاسخگویی به مطالبات باید منطقی و معقول باشد تا خواسته‌ها نیز منطقی شوند؛ سایر دستگاه‌های امنیتی و نظارتی نیز در این راستا همکاری و هماهنگی داشته باشند تا گروهی ناخواسته و غیرمنطقی در جامعه مشکل ایجاد نکنند.

وی بیان کرد: زمان رسیدگی طولانی به پرونده‌های ارجاعی به دادگاه باید سریع‌تر باشد و در بحث تنظیم بازار تأمین کالاهای اساسی و موردنیاز مردم قاچاق کالا و احتکار به‌سرعت پیگیری شوند.

امیری در راستای قاچاق کالا و اموال تملیکی تصریح کرد: انبار حجم بالای کالای موردنیاز مردم اقدامی شایسته به نظر نمی‌رسد و برخی اقلام در حال فساد و از بین رفتن است که باید در کمترین زمان ممکن از مسیر قانونی ترخیص و در اختیار بازار قرار گیرند، در این راستا دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم رأی صادر کند و کالاهای تملیکی و قاچاق در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف شوند.

وی بر لزوم نظارت و کنترل قیمت کالای موردنیاز در بازار تأکید کرد و گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری جهت نظارت و تنظیم قیمت‌ها در بازار هستند و تمام مسئولان باید برای تنظیم قیمت و تعادل در بازار تلاش کنند.

خبرنگار: سلمان حیدری

کالاهای احتکاری انبارها در اختیار بازار قرار گیرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر