کد خبر: 422993 A

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان مطرح کرد:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان لرستان گفت: به کارفرمایانی که مددجویان کمیته امداد را در واحدهای تولیدی خود جذب کنند تسهیلات قرض‌الحسنه با حداکثر سود 4 درصد اعطا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، محمدی فارسانی در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران استان لرستان با بیان اینکه رسانه ها نقش مهمی در ارائه خدمات بهتر کمیته امداد به محرومین و نیازمندان دارند، عنوان کرد: کمیته امداد از کارفرمایانی که از مددجویان کمیته امداد برای کار در واحدهای تولیدی خود استفاده کنند به ازای هر مددجو تا سقف ۱۵ میلیون تومان تسهیلات با سود حداکثر ۴ درصد پرداخت می کند و این تسهیلات تا دو سال تنفس دارند.ما در کمیته امداد امام خمینی استان لرستان از نقد  منصفانه و آن چیزی که در ارائه خدمت بهتر به اقشار محروم در استان کمک کند استقبال می‌کنیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان لرستان بر توانمندسازی مددجویان تاکید نمود و اظهار داشت: در حال حاضر ۱۶ هزار دانش آموز لرستانی تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که برنامه‌های فرهنگی مناسب برای آنها در طول سال در نظر گرفته می‌شود .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان لرستان با بیان اینکه تا رسیدن به نقطه مد نظر در زمینه رفع محرومیت در بین مددجویان کمیته امداد هنوز فاصله زیادی وجود دارد، تصریح کرد: کمیته امداد در حال حاضر ۶۹ هزار و ۲۰۰ هزار خانوار در لرستان را تحت پوشش قرار داده است که بر اساس الزامات دولت باید با انجام برنامه ریزی مناسب سالانه ۱۰ درصد از این خانوارها از تحت پوشش کمیته امداد خارج شود.

پرداخت 100 درصدی شهریه دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد لرستان

وی ادامه داد: علاوه بر این ۷ هزار و ۵۰۰ دانشجوی لرستانی نیز تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که حدود 600 نفر آنها در حال دریافت مدرک  ارشد و دکترای هستند.

وی تصریح کرد: در سال ۹۴ توانستیم ۱۰۰ درصد شهریه دانشجویان مشغول در دانشگاه های غیر روزانه را پرداخت کنیم.

این مسئول به برگزاری جشن عاطفه ها اشاره نمود و عنوان کرد: سال گذشته از محل جشن عاطفه ها ۵۰۵ میلیون تومان برای کمک به دانش آموزان جمع آوری شد و امسال نیز تاکنون حدود یک میلیارد تومان توسط مردم به جشن عاطفه ها کمک شده است.

‫وی با بیان اینکه حدود ۴۲ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی لرستان قرار دارند، عنوان داشت:  با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانیم از این زنان سرپرست خانوار در بحث قالیبافی برای افزایش تواید فرس دست بافت در استان استفاه کنیم اما شرایط باید بگونه‌ای باشد که از صفر تا صد کار مورد حمایت باشد تا فرش های پس از اتمام بافت سریعا خریداری شوند.

راه اندازی صندوق قرض الحسنه ولایت در لرستان

محمدی فارسانی به راه اندازی صندوق قرض الحسنه ولایت در استان لرستان اشاره نمود و بیان کرد: این صندوق با هدف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه واقعی تشکیل شده است و مبنای کار آن به این صورت است که خیرینی که علاقه مند به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان میباشند پول خود را به این صندوق واریز می‌کنند و هر زمانی هم که بخواهند با اجرای کامل تعهداتی که بین طرفین صورت می‌گیرد می‌توانند پول خود را پس بگیرند.

وی ادامه داد: خیرین  می‌توانند به ازای پولی که به صندوق می‌آورند افراد نیازمند را جهت دریافت تسهیلات با حداکثر سود ۲ درصد به صندوق ولایت  معرفی کنند تا تسهیلات تا سقف 5 میلیون تومان به آنها پرداخت شود.

200 نفر از مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد صاحب خانه می شوند

مدیرکل کمیته امداد لرستان به مشکل مسکن در بین مددجویان این نهاد اشاره کرد و بیان داشت: با پیگیری های صورت گرفته برای خریداری ۲۰۰ واحد مسکن مهر در سایت کمالوند خرم آباد به توافق رسیدیم و قرارداد این موضوع رای امضای نهایی در حال بررسی است.

محمدی ادامه داد:با پیگیری‌های صورت گرفته آستان قدس رضوی نیز احتمالا آن بخشی از هزینه‌های خرید این منازل را متقبل خواهد شد ضمن اینکه خودت کمیته امداد هم بخش قابل ملاحظه ای از هزینه خرید واحدهای مسکونی را پرداخت می‌کند و در حقیقت مددجویان سهم آورده بسیار کمی خواهند داشت.

 تاکید بر انجام فعالیت های فرهنگی در کمیته امداد لرستان

وی افزود: در هیچ نظامی بعد از نظام انبیا ، همچون  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به خدمت صادقانه و مخلصانه به نیازمندان توجه و تأکید نشده است.

وی افزود: در هیچ نظامی بعد از نظام انبیا ، همچون  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به خدمت صادقانه و مخلصانه به نیازمندان توجه و تأکید نشده است.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی مناسب در حوزه های مختلف برای مددجویان کمیته امداد موضوع بسیار مهمی است که مد نظر قرار دارد کما اینکه در حوزه توانمندسازی معنوی کمیته امداد برنامه های خوبی انجام میدهد که این برنامه‌ها از کلاس های آموزشی و معنوی شروع شده و به برگزاری اردوهای مذهبی و معنوی ختم می شود.

دولت قرض الحسنه کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی تسهیلات قرض الحسنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر