کد خبر: 351416 A

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان:

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان از شناسایی و اخراج تعداد 114 تبعه خارجی شاغل در واحدهای کارگری لرستان خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، علی آشتاب در جلسه روز یکشنبه بازرسان کار استان ، وجود اتباع خارجی غیر مجاز  را دارای آسیب‌های جدی برای جامعه و استان عنوان کرد و افزود: با توجه به مشکل اشتغال جوانان استان، وجود اتباع خارجی بدون مجوز و اشتغال این افراد در واحدهای اقتصادی علاوه‌بر ایجاد تبعات سوء فراوان، مشکلات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی باعث اتلاف نیروی کار داخلی می‌شود.

وی اظهار داشت: شناسایی و اخراج اتباع بیگانه غیرمجاز از محیط های کاری استان در دستور کار بازرسان این اداره کل قرار دارد .

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی تصریح کرد: در این راستا  با بازرسی از سطح واحدهای کارگری لرستان  با همکاری نیروی انتظامی  در یازده ماهه سالجاری تعداد 114 تبعه خارجی غیر مجاز شاغل در واحدهای اقتصادی استان  شناسایی شدند.

آشتاب بیان داشت: در این راستا از ابتدای سال 94 تاکنون  یک هزار و 131 فقره بازرسی از واحدهای کارگری و تولیدی استان انجام شده و علاوه بر شناسایی اتباع غیرمجاز خارجی در این واحدها، 19 کارفرمای متخلف نیز شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان تصریح کرد: در مجموع تعداد 114 نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: در این مدت برای اینکه اتباع خارجی ساماندهی شوند و تحت نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شغل‌های تعریف شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول باشند، تعداد 8فقره پروانه کار جدید صادر و پروانه کار 4 نفر از اتباع خارجی نیز تمدید شده است.

جامعه کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیروی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر