کد خبر: 249504 A

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در این مدت ۲۱۴ تعاونی در حوزه‎های کشاورزی، صنعت، خدمات، مسکن، عمران و… با ۲۰۱۱ عضو با سرمایه‌گذاری ۵۷ میلیارد ریال در شهرستان‎های استان لرستان تشکیل شده است.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در این مدت ۲۱۴ تعاونی در حوزه‎های کشاورزی، صنعت، خدمات، مسکن، عمران و… با ۲۰۱۱ عضو با سرمایه‌گذاری ۵۷ میلیارد ریال در شهرستان‎های استان لرستان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگارایلنا از بروجرد، علی آشتاب شب گذشته در نشست تعاون‌گران استان لرستان با معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: در استان لرستان ۵۲۳۷ تعاونی وجود دارد که از این تعداد ۴۵۳۱ واحد تعاونی فعال است و ۴۲۵۹۳ نفر در این بخش اقتصادی و ۶۸ تعاونی مسکن مهر با ۱۱۰۵۶ عضو فعالیت می‎کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون با فعالیت تعاونی‌ها ۶۱۲۸ واحد تحویل صاحبان آنها شده است، ادامه داد: همچنین یک‌هزار و ۳۱۴ واحد دیگر آماده تحویل است و ۳۶۱۴ واحد نیز در دست ساخت است.

این مسئول سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حوزه مسکن مهر را ۳۹۲ میلیارد تومان برشمرد و تاکید کرد: از این میزان ۱۶۲ میلیارد تومان سهم آورده اعضاء بوده و ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده است.

آشتاب با اشاره به اینکه در راستای مشارکت واحدهای تولیدی در نمایشگاه‎ها و فروشگاه‎ها، ۱۱ نمایشگاه فصلی در استان لرستان برگزار شده است، عنوان کرد: در حوزه آموزش ارائه آموزش‏‏‌های عمومی به تعاون‌گران معادل ۱۳۲۳۸ نفر ساعت و آموزش‎های تخصصی به تعاون‌گران معادل ۴۹۹۴ نفر ساعت در ۱۰ ماهه امسال انجام شده است.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اضافه کرد: در حوزه نظارت بر شرکت‎های تعاونی‌های توزیعی در ۱۰ ماهه امسال ۱۴۶ درصد در مقایسه عملکرد با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و از ۳۰۰ مورد در سال گذشته، امسال به ۴۳۸ مورد افزایش یافته است.

آشتاب با اشاره به اینکه در بخش صندوق توسعه ملی ۲۶۰ طرح واجد شرایط شناسایی و به بانک‎های عامل معرفی شده‎اند، تصریح کرد: از محل تفاهم‌نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک‏‌ها ۱۹۶ طرح برای تامین سرمایه در گردش معرفی شده است.

وی ادامه داد: در عملکرد کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان تاکنون ۶۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون به ۹۸ طرح پرداخت شده است که در مقایسه با برخی استان‎های دیگر، قابل قبول است.

این مسئول بیان کرد: ترویج فرهنگ کار گروهی از مهم‌ترین رسالت‎هایی است که استان لرستان به سهم خود این مهم را در سطح استان دنبال می‎کند، چرا که اعتقاد داریم، مشکلات اقتصادی باید با مشارکت بخش خصوص انجام شود.

علی آشتاب با تاکید بر اینکه ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه راه‌گشای بسیاری از مشکلات در حوزه‌های اقتصادی به خصوص رفع مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است، تاکید کرد: با این رویکرد و با هماهنگی ایجاد شده، بین دانشگاه‌های استان لرستان، در همه واحدهای دانشگاهی دفاتر کارآفرینی ایجاد شده است، تا نسبت به توانمندسازی دانشجویان اقدام شود.
وی عنوان کرد: در راستای حمایت از تعاونی‎ها از دو محل اعتباری صندوق توسعه ملی و اعتبارات تخصیص یافته در سفر هیئت دولت به استان لرستان برای تامین سرمایه در گردش بنگاه‎های اقتصادی اقداماتی صورت گرفته است.

اشتغال رشد سرمایه گذاری صنعت کار و رفاه اجتماعی کشاورزی مسکن مشکلات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی هیئت دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر