کد خبر: 229726 A

مدیر عامل توزیع برق استان لرستان:

مدیر عامل توزیع برق استان لرستان گفت: بدهی ۷۰ میلیارد تومانی مشترکین لرستانی بابت بهای برق مصرفی آنها یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که خدمات‌رسانی شرکت توزیع برق را با مشکلات عدیده‎ای روبرو کرده است.

مدیر عامل توزیع برق استان لرستان گفت: بدهی ۷۰ میلیارد تومانی مشترکین لرستانی بابت بهای برق مصرفی آنها یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که خدمات‌رسانی شرکت توزیع برق را با مشکلات عدیده‎ای روبرو کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بروجرد، محمد بحرینی در حاشیه سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر مطالبه شرکت توزیع برق لرستان از مشترکین خود تومان بابت بهای برق مصرفی آنها قریب به ۷۰ میلیارد تومان است که در صورت عدم همکاری شهروندان لرستانی در ارائه خدمات با مشکلات جدی روبرو می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت توزیع برق لرستان در حال حاضر در شرایط بسیار بحرانی مالی قرار دارد، خاطرنشان کرد: مشترکین بروجردی نیز قریب به ۱۰ و نیم میلیارد تومان به این شرکت بدهکارند.

این مسئول از مردم خواست در اسرع وقت نسبت به پرداخت قبوض برق مصرفی خود اقدام کرده و از این طریق شرکت توزیع نیروی برق را در ارتقاء خدمات و ارائه خدمات مطلوب و بهینه و یاری کنند.

بحرینی در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات در حال اجرا در شهرستان بروجرد اشاره و تاکید کرد: با توجه به مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستاها، برق رسانی به چند روستای این شهرستان که تاکنون کار برق رسانی به آنها انجام نشده بود در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: احداثفیدرهایی که بنا به ضرورت در رینگ وجود داشته است، اتمام و تکمیل شبکه‎های مسکن مهر بروجرد و تبدیل به خوب کردن شبکه‎های فشار ضعیف از طریق جابه جایی کابل‎های خودنگهدار به جای کابل‎های مسی را از دیگر اقدامات در دست اقدام در این شهرستان برشمرد.

مدیر کل توزیع برق استان لرستان با اشاره به ورود به فصل سرما و ضرورت اقدامات لازم به منظور جلوگیری از بروز اتفاقات احتمالی و جلوگیری از قطع برق عنوان کرد: در بخش فشار ضعیف تاکنون بیش از ۵۰ درصد شبکه‎های فشار ضعیف شهرستان بروجرد به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

بحرینی افزود: این اقدام سهم چشمگیری در جلوگیری از بروز خاموشی و قطع برق دارد. ی با اشاره به چالش‎های پیش روی شرکت توزیع برق استان لرستان خاطرنشان کرد: بدهی ۷۰ میلیارد تومانی مشترکین لرستانی بابت بهای برق مصرفی آنها یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که خدمات‌رسانی شرکت توزیع برق را با مشکلات عدیده‎ای روبرو کرده است.

این مسئول با اشاره به بدهی ۴۰ میلیارد تومانی شرکت توزیع برق لرستان ادامه داد: این در حالی است که منابع مالی این شرکت صرفا از دو محل فروش انرژی و انشعاب تامین می‌شود.

بحرینی ادامه داد: چنانچه در وصول مطالبات خود از مشترکین موفق نباشیم، به طور جد فعالیت و خدمات این شرکت با مشکل مواجه می‌شود.

وی اظهار کرد: در حوزه ۲۰ کیلو ولت و فشار قوی نیز با برنامه‎ریزی‎های انجام شده، ۱۱ فیدر بحرانی در شهرستان بروجرد شناسایی و نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با اقدامات صورت گرفته در فصل زمستان با مشکل خاصی روبرو نشده و شاهد خاموشی نباشیم.

این مسئول در بیان هدف از سفر به شهرستان بروجرد تصریح کرد: حضور مدیران ارشد در مناطق مختلف استان و برقراری ارتباط با مسئولان محلی آن مناطق به منظور شناسایی مشکلات احتمالی و تلاش در راستای رفع آنها، آثار و نتایج بهتری را در ارائه خدمات بهینه و مطلوب به دنبال دارد.

انرژی برق خدمات رسانی زمستان سرما مسکن مهر مشکلات منابع مالی مهاجرت توزیع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر