کد خبر: 218899 A

رییس شورای شهر پلدختر:

رییس شورای اسلامی شهر پلدختر از موافقت اعضای شورای اسلامی در نصب تندیس " کاظم صفر زاده "، معلم فداکار پلدختری، در یکی از معابر این شهر خبر داد.

رییس شورای اسلامی شهر پلدختر از موافقتت اعضای شورای اسلامی در نصب تندیس " کاظم صفر زاده " معلم فداکارپلدختری در یکی از معابر این شهر خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " روزه نیازی " در جلسه شورای اسلامی شهر پلدختر اظهار داشت: پیشنهاد اعضای شورای شهر پلدختر، مبنی بر نصب تندیس معلم فداکار در معابر این شهر مورد موافقت و در نهایت به تصویب رسید.

وی ضایعه از دست دادن معلم فداکار پلدختری را به جامعه معلمان و مردم استان لرستان و خانواده داغدارش تسلیت گفت و افزود: مرحوم " صفر زاده "، معلم فداکار، برای نجات جان دانش آموزان خود جان خود را فدا کرد و شورای شهر پلدختر به خاطرپاسداشت مقام این معلم فداکار و تجلیل از وی با نصب تندیس در یکی از معابر شهر موافقت کرد که به تصویب کلیه اعضای شورای شهر رسید.

وی گفت: " کاظم صفر زاده "، معلم فداکار پلدختری، عمر گرانبهای خود را در سنگر تعلیم و تربیت صرف مبارزه با دیو جهل سپری کرد و چون شمع سوخت تا راه را بر رهروان طریقت علم و دانش روشنایی بخشد.

" نیازی " افزود: این معلم فداکار گوهر جان در کف اخلاص نهاد و برای نجات جان دانش آموزان خود فداکارانه جان خود را از دست داد تا همچنان مدال افتخار آن بر سینه اش نقش بسته و الگویی عملی از عالمی عامل را به دانش­آموزان ارائه دهد و در عمل ثابت کند که در کلاس های درس نغمه عاشقانه شمع و گل و پروانه چون چشمه ای زلال، جاری است.

وی از نماینده ولی فقیه، استاندار لرستان، فرماندار پلدختر و دیگر مسوولان که در محل حادثه حضور داشتند و با خانواده " کاظم صفر زاده " دیدار کردند تقدیر کرد.

عضو شورای اسلامی شهر پلدختر گفت: حادثه تلخی که برای معلم فداکار پلدختری پیش آمد ناراحت کننده و زجر آور بود که انتشار خبر مرگ وی موجی از تاثر و تالم را در شهرستان پلدختر ایجاد کرد.

" ماندانا آکسونیان " افزود: با توجه به ایثار و از خود گذشتگی این معلم فداکار که عملش کمتر از شهدا نیست پیشنهاد می‌شود یکی از خیابان های شهر پلدختر به نام این معلم فداکار نامگذاری شود.

وی گفت: چنانچه بلوار خیابان اصلی شهر پلدختر، چهره خوشایندی و فضای سبز خوبی برخوردار باشد ذهنیت و خاطره خوبی را در اذهان مسافران و رهگذران از این شهر بر جای خواهد گذاشت.

وی افزود: پارک بانوان شهر پلدختر هنوز مشخص نشده که کدام پارک و یا منطقه برای بانوان اختصاص یافته است.

شهردار پلدختر نصب تندیس " کاظم ضفر زاده " معلم پلدختری را باعثافتخار شورای شهر و شهرداری این شهر دانست و گفت: شهرداری از تصویب نصب تندیس این معلم فداکار در شهر خوشحال است و در این راستا نهایت همکاری را خواهد کرد.

" جهانگیر اکبری " افزود: سفری که به همراه کارشناسان به استان خوزستان داشتیم درختان کندکاربوس مختص بلوار و معابر و ارغوان مخصوص پارک ها را سفارش داده شد تا در سطح شهر کاشته و فضای شهر تغییر کند.

وی در خصوص پارک بانوان گفت: برای پارک بانوان در حال رایزنی و اظهار نظر هستیم که آیا پارک مقابل دانشکده پرستاری و یا پارک جانبازان را به نام بانوان نامگذاری کنیم.

شهردار پلدختر از رشد ۶۰۰ درصدی اعتبارات شهری که با پیگیری و تلاش و همکاری فرماندار شهرستان پلدختر صورت گرفته تقدیر کرد..

استان خوزستان جانبازان رشد شورای اسلامی شورای اسلامی شهر شورای شهر شهرداری عضو شورای اسلامی شهر مسافران معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر