کد خبر: 200480 A

معاون صنایع دستی سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛

سالانه ۱۳۰ هزار دلار تولیدات صنایع دستی کشور به کشورهای همسایه مانند ترکیه، عراق، افغانستان و مقداری هم به کشورهای اروپایی صادر می‌‎شود.

معاون صنایع دستی سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ۳۰۰ هزار نفردر کشور دارای پروانه تولید صنایع دستی هستند.

گزارش خبرمگار ایلنا از خرم‎آباد، بهمن نامورمطلق دیشب در افتتاح نخستین موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی لرستان در خرم‎آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سالانه ۱۳۰ هزار دلار تولیدات صنایع دستی کشور به کشورهای همسایه مانند ترکیه، عراق، افغانستان و مقداری هم به کشورهای اروپایی صادر می‌‎شود.

* در سطح کشور ۳۰۰ هزار نفر دارای پروانه تولید صنایع دستی هستند

وی عنوان داشت: صنایع دستی از افتخارات کشور ایران است که باید به آن بها داده شود و استان لرستان نیز از این امر مستثنا نیست.

این مسئول یادآور شد: در سطح کشور ۳۰۰ هزار نفر دارای پروانه تولید صنایع دستی هستند که جمعیت تحت پوشش آن‌ها در این زمینه به بیش از یک میلیون نفر می‌‎رسد.

معاون صنایع دستی سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: ما در بحثتسهیلات می‌‎توانیم بخش خصوصی و تعاونی‎‌ها را در این زمینه حمایت کنیم.

این مسئول در پایان به بحثبازارچه‎های سنتی در کشور اشاره کرد و گفت: در هر استانی بازارچه‎های سنتی وجود دارد، اما ما به دنبال به روز کردن این بازارچه‎‌ها هستیم و استان لرستان یکی از استان‎های است که ایجاد بازارچه صنایع دستی در اولویت مسئولان قرار دارد و اگر بخش خصوصی وارد شود، ما نیز می‌‎توانیم از طریق تسهیلات آن‌ها را حمایت کنیم.

افغانستان ایران بخش خصوصی پوشش ترکیه دلار صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری عراق کشورهای اروپایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر