کد خبر: 113579 A

نماینده کوهدشت در مجلس شورای اسلامی:

در شهرستان کوهدشت برق به حدی ضعیف است که مردم توان راه‌‌اندازی یخچال‌ها را ندارد / لرستان چند سال است مقام نخست بیکاری کشور است / استان لرستان از لحاظ معیشتی در مضیقه است.

ایلنا: نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ما امروز به کشورهای زیادی برق صادر می‌کنیم اما متأسفانه برخی از مردم استان لرستان از برق محروم هستند و در شهرستان کوهدشت برق به حدی ضعیف است که مردم توان راه‌‌اندازی یخچال‌ها را ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‌آباد، اللهیار ملک‌شاهی در جلسه برنامه‌ریزی و توسعه لرستان در خرم‌آباد با اشاره به اینکه اشتغال در استان لرستان وضعیت مناسبی ندارد، گفت: ‌ لرستان متأسفانه چند سال است که مقام نخست بیکاری را در کشور دارد این در حالی است که اکثر خانم‌های این استان در سایت اداره‌ کار جهت اشتغال ثبت‌نام نکرده‌اند.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان لرستان از بیکاری رنج می‌برد، گفت: وزیر نیرو اعلام کرده که به سد‌های زاگرس‌نشین اعتبار تعلق نمی‌گیرد که این امر با اعتراض شدید نمایندگان این استان مواجه شده است.

وی افزود: متأسفانه این استان از لحاظ معیشتی در مضیقه است و خیلی از افراد لرستان امروز پشت‌ نوبت‌‌ نهادهای حمایتی هستند.

ملک‌شاهی تصریح کرد: ما در گذشته ظرفیت‌های استان را خوب بررسی نکرده‌ایم و شهرستان کوهدشت ۲۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و بالای ۲۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی، این در حالی است که کمتر از ۱۰ درصد از زمین‌های این شهرستان به صورت ناپایداری آبی هستند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در حوزه آبریز کرخه قرار داریم و کشکان و سیمره دو رودخانه مهم این استان هستند که باید در بحثسدسازی نهایت استفاده را ببریم اما متأسفانه وزیر نیرو طی نامه‌ای اعلام می‌کند که اعتبار به سد‌های زاگرس‌نشین به ویژه استان لرستان داده نمی‌شود که این امر با اعتراض شدید نمایندگان این استان مواجه شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: ما امروز به کشورهای زیادی برق صادر می‌کنم اما متأسفانه برخی از مردم استان لرستان از برق محروم هستند و در شهرستان کوهدشت برق به حدی ضعیف است که توان راه‌‌اندازی یخچال‌ها را ندارد.

اشتغال برق بیکاری زمین کشاورزی مجلس شورای اسلامی نماینده مردم استان لرستان کوهدشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر