کد خبر: 774416 A

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور:

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: مودیان محترم، ارایه اظهارنامه الکترونیکی را به روزهای پایانی خرداد موکول نکنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، نادر جنتی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه 31 خردادماه، آخرین مهلت قانونی ارایه اظهارنامه مالیاتی است، صاحبان مشاغل هر چه سریعتر نسبت به ارایه اظهارنامه الکترونیکی اقدام نمایند.

وی درخصوص تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال 1397 برخی از صاحبان مشاغل عنوان داشت: دستورالعمل موضوع تبصره ماده (100) قانون مالیات های مستقیم( مالیات مقطوع) عملکرد سال 1397 شامل صاحبان مشاغل گروه سوم ماده (2) آیین‎نامه اجرایی موضوع ماده 95 قانون فوق که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال 1397 کمتر از 828 میلیون تومان باشد، است.

وی تصریح کرد: این گروه از مودیان، تا پایان خردادماه سال جاری فرصت دارند تا نسبت به تکمیل و ارسال فرم تبصره ماده (100) و پرداخت مالیات مقطوع از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی (www.tax.gov.ir ) اقدام نمایند که در این صورت، از نگهداری اسناد و مدارک و ارایه اظهارنامه مالیاتی موضوع قانون مالیات های مستقیم معاف می باشند.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، در خصوص نحوه تعیین مالیات مقطوع این گروه از صاحبان مشاغل گفت: براساس دستورالعمل مذکور، مالیات صاحبان مشاغل بابت عملکرد سال 1397، بر مبنای مالیات قطعی عملکرد سال 1396 به صورت مقطوع تعیین شده; به این صورت که مودیان با میزان مالیات قطعی تا 25 میلیون ریال، بدون افزایش نسبت به عملکرد سال 1396 تعیین گردیده است.

جنتی اضافه کرد: بر این اساس، همچنین مودیان با میزان مالیات قطعی بیش از 25 میلیون ریال تا 50 میلیون ریال با 5 درصد افزایش، مودیان با میزان مالیات قطعی بیش از 50 میلیون ریال تا 100 میلیون ریال با 9 درصد افزایش و مودیان با میزان مالیات قطعی بالاتر از 100 میلیون ریال با 15 درصد افزایش نسبت به عملکرد سال 1396 تعیین شده است.

وی در خاتمه تاکید کرد: با توجه به ازدحام در روزها و ساعات پایانی خردادماه و ترافیک خطوط اینترنتی، لازم است مودیان محترم هر چه سریعتر نسبت به ارایه اظهارنامه الکترونیکی اقدام نمایند; چرا که عدم ارایه اظهارنامه در موعد مقرر قانونی، منجر به اعمال جریمه غیر‎قابل بخشش موضوع ماده (192 ) قانون مالیات‌های مستقیم خواهد شد.

 

ایران رسانه مالیات معاون آخرین مهلت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر