کد خبر: 736881 A

همزمان با هفته نیکوکاری اعلام شد:

14 اسفند ماه، سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و آغاز هفته نیکوکاری نام گرفته است؛ این هفته بهانه ای است برای معنای عمل بخشیدن به واژه ی احسان و بانک قرض الحسنه مهر ایران که ماموریت خود را توانمندسازی اقشار نیازمند جامعه می داند، از سال ۱۳۹۴، بالغ بر ۷۳ هزار و ۲۴۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۳ هزار و ۲۲۱ میلیارد ریال به معرفی شدگان این مجموعه اعطا کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، ۱۴ اسفند ماه سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره)، روز احسان و نیکوکاری نام گرفت، هنگامه تجلی مهربانی که در آن تمامی مردمان این دیار کهن در اتحادی ستودنی به یاری نیازمندان می شتابند تا در سایه سار این حمایت و همدلی، جامعه ای پویا و شاداب را نظاره گر باشند.

روز احسان و نیکوکاری، حرکت و همایشی ملی، برای ازبین بردن چهره ی ناپسند فقر و درماندگی و کمک به افراد نیازمند جامعه است.

تقویت و گسترش مشارکت‌های مردمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های خیران و سایر سازمان ها در راستای رفع مشکلات نیازمندان و ایجاد بسترهای توانمندسازی آنان امری ضروری است و درآمد حاصل مشارکت خیران زمینه خدمت اثربخش به نیازمندان و توانمندسازی خانواده‌ها را فراهم می کند.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی خود و باهدف حمایت از اقشار نیازمند جامعه و توانمندسازی مددخواهان بالغ بر ۷۳ هزار ۲۴۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۳ هزار و ۶۶۳ میلیارد ریال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کرده است.

بانک قرض الحسنه مهرایران، از سال ۱۳۹۴ در راستای توانمندسازی نیازمندان واقعی جامعه با کمیته امداد امام خمینی (ره) همکاری می کند که طی آن بالغ بر ۴ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به اعتبار ۵۴۰ میلیارد ریال و نزدیک به ۲ هزار و ۷۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های معیشتی به ارزش ۲۰۳ میلیارد ریال به افراد تحت پوشش این نهاد اعطاء شده است.

شایان ذکر است؛ بانک قرض الحسنه مهرایران در همکاری با سازمان ها، شرکت های خصوصی و دولتی و نهاد های حمایتی و مردمی، بالغ بر۴ میلیون و ۳۵۰ هزار فقره به ارزش ۳۴۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخته است.

جامعه قرض الحسنه کمیته امداد امام خمینی تسهیلات قرض الحسنه بانک قرض الحسنه مهر ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر