کد خبر: 729307 A

موتور توسعه اقتصادی هر کشوری به‌طور مستقیم در دستان تولیدکنندگان است. دغدغه اصلی در کشور ما در این دوران کنونی، چه برای زندگی خانوارها و چه تولیدکنندگان، مسئله کمبود نقدینگی است.

به گزارش ایلنا، طی چند سال گذشته شاهد تعطیلی بسیاری از کارخانه ها و شرکت‌های تولیدی بخاطر نبود نقدینگی بوده‌ایم که تبعات اجتماعی آن از بیکاری کارگران گرفته تا کاهش سرانه تولید ناخالص ملی، بر کسی پوشیده نیست. وظیفه حمایت از بنگاه‌های تولیدی بر دوش سازمان‌های بسیاری از جمله بانک‌ها است.

بانک ملت در تامین نقدینگی و تامین مالی پروژه های بزرگ کشور اعم از نفتی و پتروشیمی و فولاد و سایر موارد همواره پیشگام بوده و به‌عنوان یک بازوی اقتصادی، هم در راستای اهداف دولت و نظام جمهوری اسلامی و هم در راستای ایجاد اشتغال و کمک به مردم و تحقق اقتصاد مقاومتی، قدم‌های محکمی را برداشته است.

همان‌گونه که عملکرد سال‌جاری این بانک حکایت از گسترده شدن چتر حمایتی این بانک بر سر تولید کننده دارد، این بانک با هدف افزایش توان صادراتی تولید کنندگان، حمایت از طرح‌های تولیدی به ویژه طرح‌های دارای بازار صادراتی را در اولویت تامین مالی خود قرار داده است.

تفکر بانکداری وظیفه مدار و هدفمند و انجام کار حرفه‌ای از خصوصیات بارز بانک ملت در راستای توسعه اقتصادی کشور، ایجاد اشتغال و کمک به اشتغال پایدار است که حضور و مشارکت فعال این بانک در پروژه‌های بزرگ ملی کشور نمونه بارز آن است.این بانک همواره به تولید داخلی توجه داشته و در این زمینه، یک بانک خوشنام است.

در گزارش زیر به اقدامات موثر این بانک در راستای حمایت از طرح‌های بزرگ ملی و تولیدی در کشور در سال جاری نگاهی می‌کنیم.

حمایت بانک ملت از صنعت نساجی با بازسازی شرکت کرپ ناز

بانک ملت در راستای ایفای وظیفه ملی خود برای حفظ این صنعت دیر پا و قدیمی در کشور، از طریق شرکت بهساز مشارکت‌های ملت اقدام به بازسازی و نوسازی خط تولید شرکت کرپ ناز کرده است. طومار تشکر کارگران کرمانشاهی برای مدیرعامل بانک ملت حکایت از موثر بودن این اقدام جهت حفظ اشتغال زایی در این استان دارد.

در دوره‌ای که به دلیل مشکلات و وضعیت حاکم بر صنعت نساجی در کشور از جمله فرسودگی ماشین‌آلات، بالا بودن قیمت تمام شده، ‌به روز نبودن ماشین‌‌آلات تولیدی، ورود بی‌رویه پارچه قاچاق و کاهش سهم بازار که رقابت با محصولات مشابه وارداتی را غیرممکن کرده بود،هلدینگ بهساز مشارکت‌های ملت با تامین وجه بابت خرید قطعات، تجهیز دستگاه‌ها و مواد اولیه، پرداخت حقوق و دستمزد و مالیات ارزش افزوده از این واحد تولیدی حمایت کرد.

انعقاد تفاهم‌نامه میان بانک ملت و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

بانک ملت در راستای رونق اقتصادی در مناطق آزاد تفاهمنامه ای را با و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی با هدف افزایش تعاملات فی ما بین به امضا رساند.بر اساس این تفاهمنامه سطح همکاری های متقابل و مراودات بانکی طرفین افزایش یافت و بانک ملت به دبیرخانه و سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت های معرفی شده در چارچوب ضوابط و مقررات جاری، خدمات ویژه ارائه می دهد.بانک ملت انواع خدمات خرد و ویژه بانکداری الکترونیک، اعتباری، سرمایه گذاری، تامین سرمایه و کارگزاری و خدمات ارزی را به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و شرکت های معرفی شده، ارائه خواهد کرد.

افتتاح رسمی شرکت پتروشیمی مرجان عسلویه با حمایت بانک ملت

شرکت پتروشیمی مرجان از طرح های مصوب برنامه پنجم توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی است که با ظرفیت 5000 تن در روز، در منطقه اقتصادی پارس جنوبی با استفاده از تسهیلات بانک ملت به به بهره برداری رسید.

این شرکت با ظرفیت سالانه تولید ۱،۶۵۰،۰۰۰ تن گاز متانول از مهم ترین و بزرگ ترین تولید کنندگان این محصول و از مشتریان ارزنده بانک ملت است. پیش بینی می شود که پتروشیمی مرجان سهم قابل توجهی در بازار جهانی داشته باشد.

انعقاد تفاهم‌نامه تقویت همکاری بانک ملت با منطقه معدنی و‌ صنعتی گل گهر کرمان

منطقه معدنی و‌ صنعتی گل گهر کرمان بزرگترین واحد صنعتی و معدنی کشور در حوزه فولاد  است که پتانسیل و ظرفیت های بسیار بالایی دارد. بانک ملت اولین بانکی است که در این حوزه وارد شده و به عنوان یک بازوی اقتصادی، هم در راستای اهداف دولت و نظام جمهوری اسلامی و هم در راستای ایجاد اشتغال و کمک به مردم و تحقق اقتصاد مقاومتی، قدم های محکمی را برمی دارد. بانک ملت با انعقاد این تفاهم نامه آمادگی خود را در حوزه های ارزی و بین المللی برای همراهی با شرکت گل گهر و شرکت‌های منطقه اعلام کرد.

بهره برداری از بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه با تامین مالی بانک ملت

کارخانه تولید کیسه خون شرکت فردآور، بزرگ ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه است که با مشارکت شرکت فرانسوی ماکوفارما که از معتبرترین شرکت‌های تولید کننده کیسه های نگهداری فرآورده های خونی است،  با تامین مالی بانک ملت آغاز به کار کرد.

این پروژه که با سرمایه‌گذاری و تامین مالی بانک ملت به بهره‌برداری رسیده موجبات اشتغال‌زایی برای حدود چهارصد نفر را فراهم و ضمن رفع کامل نیاز داخلی، امکان صادرات و دستیابی به بازار منطقه را نیز میسر خواهد کرد. ظرفیت سالیانه تولید این کارخانه دو میلیون کیسه خون برای مصرف داخلی و ۸ میلیون کیسه خون برای تامین بازار منطقه ای کشورهایی همچون ترکیه، روسیه، کشورهای عربی و بازارهای اعلام شده از سوی ماکوفارما است.

گشایش واحد گندله سازی فولاد خراسان با مشارکت بانک ملت

با افتتاح این واحد که با استفاده از تسهیلات بانک ملت به بهره برداری رسید، مجتمع فولاد خراسان اولین شرکت فولادی کشور خواهد بود که از زنجیره کامل تولید فولاد به طور کامل از مرحله سنگ آهن تا محصول نهایی در استانِ محلِ استقرار برخوردار خواهد بود.این واحد، ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن گندله در سال را خواهد داشت که بخشی از آن به تولید ۱.۶ میلیون تن آهن اسفنجی، ۱.۴ میلیون تن شمش فولادی و ۶۴۰ هزار تن محصول نهایی یعنی میلگرد اختصاص پیدا می‌کند.واحد گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان با سرمایه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان احداث شده و حداقل ۵۰۰ شغل مستقیم و صدها فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد کرده است.

حمایت بانک ملت از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

حمایت و همکاری بانک ملت در بهره برداری از پروژه نفت ستاره خلیج فارس و کمک به خودکفایی کشور در تولید بنزین، قابل تقدیر است. بانک ملت با توجه به داشتن امکانات، زیرساخت ها، کارشناسان متخصص و تجارب ارزنده برای ادامه مسیر توسعه شرکت پخش فرآورده های نفتی با تامین سخت افزارها و نرم افزارهای لازم و پشتیبانی قوی، به اجرایی شدن پروژه های این شرکت کمک می کند.

نقش بانک ملت در هوشمندسازی توزیع سوخت بسیار پررنگ است بانک ملت بهترین زیرساخت های آی تی را فراهم کرد به گونه ای که در آن برهه، هیچ بانکی نتوانست با بانک ملت رقابت کند.

انعقاد تفاهمنامه میان بانک ملت و سازمان تبلیغات اسلامی

بانک ملت و سازمان تبلیغات اسلامی با هدف افزایش سطح تعاملات فی ما بین، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

بر اساس این تفاهمنامه که اعتبار آن سه سال تعیین شده است، این بانک انواع خدمات خرد و خدمات ویژه بانکداری الکترونیک، اعتباری و بیمه ای را به سازمان تبلیغات اسلامی ارائه خواهد کرد.ارتقای سطح همکاری های متقابل از طریق تمرکز حساب های سازمان و گسترش بسترهای مناسب برای ارائه خدمات و تسهیلات بانکی، تعیین شده است.

بانک ملت، رکورددار حمایت از شرکت های دانش بنیان

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد که با حمایت بانک‌ها هیچ دغدغه‌ای برای تامین منابع مالی شرکت‌های دانش‌بنیان نداریم و بانک ملت رکورددار پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان است.دلیری تاکید کرد: بر این اساس تاکنون بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌ها به ۱۴۰۰ شرکت دانش بنیان اعطا شده است که این میزان در سال‌های ۹۲ و ۹۳ محدود بوده است، ولی با حمایت‌های انجام شده میزان پرداختی‌ها سال به سال افزایش می‌یابد.

به گفته وی، در فروردین ماه سال ۹۶ میزان پرداختی‌های مالی به شرکت‌ها ۱۴۰ میلیارد تومان بوده که این میزان در اسفند ۹۶ به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و بانک ملت رکورددار پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان است.

بازدید مدیرعامل بانک ملت از کارخانه چای دبش در راستای ایفای وظیفه مشتری مداری

بانک ملت بر خود وظیفه می داند تا از بنگاه‌های اقتصادی که تولید و اشتغال ایجاد می‌کنند حمایت کرده و در کمک رسانی به واحدهای تولیدی همواره پیش قدم باشد. در همین راستا دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و جمعی از مدیران ارشد این بانک، از کارخانه چای دبش، یکی از مشتریان بزرگ بانک ملت، بازدید کردند تا از نزدیک با مشکلات این واحد تولیدی بزرگ آشنا شده و برای حمایت بیشتر از تولید ملی ابراز آمادگی کنند.

شرکت دبش سبز گستر با مساحتی بالغ بر ۴۵ هزار متر مربع، تولید و بسته‌بندی ۲۰ هزار تن چای در سال و با اشتغال‌زایی مستقیم افزون بر یک‌هزار و پنجاه نفری از دهه ۱۳۴۰ در صنعت چای کشور فعال بوده و علاوه بر در اختیار داشتن حدود ۲۰ درصد از سهم بازار داخلی، محصولات خود را به چند کشور خارجی صادر می‌کند.

شرکت چای دبش با کمک‌های بانک ملت به جایگاه کنونی خود دست‌یافته و امروز شاهد صادرشدن بیش از ۵۰ درصد محصولات خود به خارج از کشور هستیم.

الکترونیک بانک ملت دولت مالیات نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر