کد خبر: 729297 A

بانک ملت پیشتاز در توسعه نظام آموزشی در کشور؛

نظام بانکی در ایران از طلایه‌داران و پیشتازان عمل به مسئولیت‌های اجتماعی به شمار می‌آیند. دستاوردها و عملکرد ارزشمند و درخشان و غیرقابل‌انکار نظام بانکی در توسعه نظام آموزش، سلامت، فرهنگ و ورزش کشور ستودنی است.

به گزارش ایلنا، ساخت صدها مدرسه، کتابخانه، مسجد، درمانگاه و حمایت از توسعه ورزش و پروژه‌های فرهنگی در گوشه و کنار کشور که مثال‌های آن را می‌توان در اخبار و رسانه‌های مختلف یافت را می توان نشان دهنده دغدغه نظام بانکی به منظور اجرایی کردن سیاست های محرومیت‌زدایی و کمک به مناطق محروم و مساعدت به اقشار آسیب پذیر دانست.

مدرسه و تحصیل همواره از رکن‌های اساسی آموزش و پرورش در هر کشوری است. در حقیقت اگر افراد یک جامعه از تحصیل مناسب برخوردار شوند، بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی آن کشور حل خواهد شد. رابطه تحصیلات با بزه و ناهنجاری اجتماعی به طور کامل معکوس است و به ندرت شاهد ارتکاب جرم‌های خشن و سازمانی از سوی افراد باسواد و تحصیلکرده هستیم.

این دغدغه انسانی سبب شده تا عده بسیاری از خیّرین به سراغ ساخت، تجهیز و نوسازی مدارس بروند. چراکه با توجه به ظرفیت کشور، یقیناً مدارس کشور کفاف تعداد جویندگان علم را نمی‌دهد و از سویی بسیاری از مناطق کشور هنوز از نعمت داشتن مدرسه محروم هستند. مدرسه‌سازی با همکاری سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، در زمره مهم ترین وظایف بانک ملت است طوری‌که از سال ۱۳۷۴ تاکنون ۶6 مدرسه در جای جای میهن اسلامی خاطره علم دوستی بانک ملت را زنده نگه داشته اند.

در این میان بانک ملت برای ادای تکلیف خود فقط به ساخت مدرسه بسنده نکرده بلکه با اختصاص حسابی به نام"جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور" کوشش کرد تا مردم نیکوکار را در این وادی خداپسندانه سهیم کند تا شاید بهره‌ای برای آخرت دیگران نیز باشد.

براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ کشور، ایران از لحاظ سرانه مطالعه  باید جزو ۱۵ کشور نخست دنیا و کشور اول در خاورمیانه باشد که در حال حاضر با این جایگاه فاصله داریم. بازسازی مدارس، اختصاص کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مستعد دانشگاه تهران، تجهیز ۱۰۰۰ کتابخانه در کشور، اهدای ۴۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌ها، حمایت مالی از خیرین مدرسه‌ساز، حمایت مالی از مسابقات جهانی روبوکاپ و... از جمله اقدامات بانک ملت در حمایت از علم و دانش است.

بانک ملت در اقدامات نیکوکارانه خود در نقاط محروم کشور تاکنون ۶۶ مدرسه را احداث یا در ساخت آنها مشارکت کرده، در این میان سهم استان کرمانشاه از این مدارس، چهار مدرسه شامل دبستان روستای مومه‌ای شهرستان اسلام آباد غرب، دبستان روستای باقرآباد، دبیرستان ۱۵ کلاسه استاد شهریار در سنقر و کلیایی و دبستان شهدای بانک ملت در روستای نوروزآباد بوده است.

اهدای ۱۰۱ هزار جفت کفش از سوی بانک ملت به دانش‌آموزان نیازمند استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و لرستان را از دیگر اقدامات ارزنده این بانک در سال حمایت از کالای ایرانی، به حساب می آید.

این کفش‌ها به سفارش بانک ملت از سوی یک تولیدکننده ایرانی ساخته شده و دارای کیفیت مطلوبی است. بانک ملت برای این منظور مبلغ ۲۵ میلیارد ریال اعتبار، تخصیص داده که با همکاری کمیته امداد به این دانش آموزان اهدا شد.

ایران بانک ملت جامعه سلامت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر