کد خبر: 1026757 A

مدیرعامل ایران کیش:

پیمان طبری مدیر عامل ایران کیش در نشست تخصصی تجارت الکترونیک در ششمین نمایشگاه تراکنش ایران که با موضوع نماد اعتماد الکترونیک برگزارشد گفت: یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص " اینماد" وجود دارد، حس اعتمادی است که باید در مشتری و مصرف کننده هایی که از سایت های مختلف خرید و پرداخت و ... استفاده می کنند ایجاد نماید. مصرف کننده یا مشتری باید بداند که نماد اعتماد موضوع با ارزشی است. اما فقدان اطلاع رسانی مناسب دراین زمینه باعث شده تا عموم مردم آگاهی لازم نسبت به نماد اعتماد نداشته باشند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ایران کیش ، طبری اظهار داشت: قطعا رسانه های جمعی و صداو سیما باید برای رفع این مشکل و در راستای اطلاع رسانی نقش ایفا کنند. 

وی با اشاره به اینکه علاوه بر نماد اعتماد بیان شاخص هایی که در رتبه اعتماد نقش دارند نیز حائز اهمیت است اظهار کرد: بسیاری از مشتریان و کسانی که از سایت ها استفاده می کنند رتبه اعتماد را هم نمیشناسند.  باید بدانیم رتبه اعتماد در بردارنده چه آیتم ها و چه مفاهیمی است؟  ازاین رتبه بندی چگونه و تا چه میزان می توان به رفتار مالی یک سایت پی برد و یا تا چه اندازه رضایتمندی مشتریان دراین رتبه بندی تامین می شود؟ باید درمورداین موارد شفافسازی شود تا مشتریان با علم به آن بهترین سایت ها را بشناسند.

طبری در ادامه افزود: یکی از دیگر واقعیت هایی که وجود دارد طولانی بودن فرایند کسب دریافت نماد اعتماد است. حتی گاهی گرفتن نماد اعتماد برای خیلی از سازمان ها مانند نهادهای دولتی و... به خاطر بروکراسی سازمانی مشکل خواهد بود. معتقدم به عنوان شرکت پرداخت، ما می توانیم راهکاری برای تسهیل این موضوع باشیم . مثلا شرکت های پرداخت می توانند تعهد بدهند که یکسری از سایت ها، بدون نماد اجازه فعالیت دارند یا مهلت یکی دوماهه برای فعالیت آن ها تا زمان دریافت نماد اعتماد بگیرند. به عبارتی شرکت های پرداخت قادر خواهند بود راهکاری ایجاد کنند تا برای سازمان ها و تشکل های تجاری،  گرفتن نماد و رتبه اعتماد تسهیل شود. شرکت های پرداخت مراجعی هستند که توسط رگولاتوری مهم به نام شاپرک مورد تاییدند و باید به عنوان یکی از ابزارهایی که فرایند دریافت نماد اعتماد را سریعتر می کنند موردتوجه قرار گیرند.

وی گفت : با تسهیل دریافت نماد اعتماد و ورود شرکت های پرداخت به این فرایند جلوی بسیاری از سو استفاده های مالی که مثلا در سایت های قمار و ... اتفاق میافتد نیز سریعتر گرفته شده و دامنه تخلفات کوچکتر می شود .

طبری گفت: در حال حاضر شرکت ها و سازمان ها و موسساتی هم هستند که اجازه دارند بدون نماد اعتماد فعالیت کنند، اما این لیست از شرکت ها نیاز به بازنگری و به روز رسانی دارند،  امروز کسب و کارهایی وجود دارند که می توانند در این لیست جای بگیرند.

 مدیر عامل ایران کیش تاکید کرد:  به نظر من باید از شرکت های پرداخت برای جذب یا ایجاد نماد اعتماد الکترونیک استفاده شود. آن موقع شرکت های پرداخت زمان دریافت نماد اعتماد را به حداقل ممکن خواهندرساند و از سازمان ها و کسب و کارهای مطمئن حمایت می کنند.

در پایان این نشست مدیرعامل ایران کیش همچنین از ششمین نمایشگاه تراکنش ایران بازدید کرد.

الکترونیک ایران تجارت الکترونیک روابط عمومی شاخص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر