کد خبر: 938730 A

با وجود سازمانی بنام سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم؛

تنها بیمارستان تأمین اجتماعی قم که بخش عمده ای از مراجعانش کارگران تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، حتی یک اتوبوس و حتی مینی بوس برای مسیر نسبتا طولانی خود از مرکز شهر ندارد؛ این درحالی است که سازمانی در شهرداری قم با نام سازمان اتوبوسرانی وجود هم دارد!

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، دکتر داوود علیمحمدی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان قم، در نشستی خبری بمناسبت فرارسیدن هفته تأمین اجتماعی، با اشاره به راه اندازی بیمارستان امام رضا(ع) قم در سال ۹۲ که تنها بیمارستان تأمین اجتماعی این استان است، اظهار داشت: سال‌هاست برای تامین یک دستگاه اتوبوس یا حتی یک دستگاه مینی‌بوس ویژه بیمارستان امام رضا که مردم را از مرکز شهر به این بیمارستان جابجا کند، درگیر هستیم ولی حتی نتوانستیم یک دستگاه اتوبوس برای مسیر این مرکز درمانی داشته باشیم.

علیمحمدی - علیمحمدی درمان قم - علیمحمدی مدیر درمان قم - علیمحمدی مدیر درمان تأمین اجتماعی قم - داوود علیمحمدی - علی محمدی - داوود علی محمدی درمان قم

وی اضافه کرد: اگر قانون به سازمان تامین اجتماعی اجازه می‌داد، خودمان برای تامین اتوبوس اقدام می‌کردیم؛ چون کسانی که به بیمارستان تامین اجتماعی مراجعه می‌کنند کارگران زحمتکش هستند و برای تردد مشکل دارند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان قم گفت: به دلیل اینکه تعداد بیماران نسبت به پذیرش آنها بیشتر است، امکان دارد پزشکان متخصص نتوانند همه بیماران را در یک روز پذیرش کنند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایلنا مبنی بر این که آیا تا کنون با شهرداری قم برای قرار دادن اتوبوس در مسیر از مرکز شهر تا بیماستان امام رضا(ع) رایزنی کرده اید؟ گفت: بله رایزنی هایی قبلا صورت گرفته است اما تا کنون اتفاقی نیافتاده است.

۴۷۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی قم در سال ۹۸

مدیر درمان تامین اجتماعی قم نیز در این نشست خبری ابراز داشت: ۴۷۰ میلیارد تومان هزینه درمان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی قم در سال ۹۸ بوده است.

علیمحمدی افزود: ازاین‌بین ۳۰۰میلیارد تومان در بخش بیمارستان‌های طرف قرارداد تامین اجتماعی هزینه شده است.

وی ادامه داد:  در طول یک سال گذشته ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در بیمارستان امام رضا(ع) بستری شدند، همچنین ۶۱ هزار بیمار در بیمارستان‌های طرف قرارداد تامین اجتماعی بستری بوده‌اند.

مدیر درمان تامین اجتماعی قم تصریح کرد: ۹۰ درصد هزینه‌های درمان بستری بیمه‌شدگان در بیمارستان‌های طرف قرارداد توسط این سازمان پرداخت می‌شود.

علیمحمدی گفت: بعد از بیمارستان‌های کامکار و فرقانی بیمارستان امام رضا(ع) سومین بیمارستانی بود که تمام ظرفیت خود را در اختیار بیماران کرونایی قرارداد.

مدیر درمان تامین اجتماعی قم عنوان کرد: در یک سال گذشته ۵ میلیون بار مراجعه به درمانگاه‌ها و موسسات طرف قرارداد تامین اجتماعی و داروخانه‌های اختصاصی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد از نوبت‌گیری و حضور در بیمارستان امام رضا(ع) به‌صورت غیرحضوری و تلفنی و یا اینترنتی انجام می‌شود.

علیمحمدی همچنین خاطرنشان کرد: تا چند سال آینده ۲ هزار تخت در مجموع به ظرفیت‌های درمانی قم افزوده خواهد شد.

۱۹ تا ۲۵ تیرماه به نام هفته تامین اجتماعی نام‌گذاری شده است.

استان قم کارگران قم داوود علیمحمدی بیمارستان امام رضا قم درمان تأمین اجتماعی قم تأمین اجتماعی استان قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر